Instagram’da Özel Mesajlaşma Nasıl Yapılır?

  • 01 Mayıs 2014
  • 1.005 kez görüntülendi.
Instagram’da Özel Mesajlaşma Nasıl Yapılır?
Reklam

Son zamanların en popüler fotoğraf ve video uygulamalarından biri olan Instagram, popülerliğini artırmaya devam ediyor. Sadece video, fotoğraf paylaşma ve paylaşılan içerikleri beğenme, yorum bırakma özellikleri sunan Instagram, kullanıcıların beklentilerine cevap vermek için çalışmaya devam ediyor. İlk günden bu yana kullanıcıların şikayeti olan mesajlaşma gibi ek özellikler olmamasına karşın instagram, geçtiğimiz aylarda Instagram Direct’i duyurmuş ve yayınlamıştı. Bu makalemizde size Instagram Direct ve özel mesaj uygulaması hakkında detaylı bilgileri paylaşacağız.

Instagram Direct

2013 yılının sonlarında Instagram Direct’i aktif eden uygulama, kullanıcılarına belirli kişilerle paylaşım yapmanızı sağlıyor. Bu şekilde

InstaMessage

sadece sizin seçtiğiniz kişi veya kişilerle paylaşımlarınızı sınırlandırabilir, tanımadığınız veya özel paylaşım yapma ihtiyacı hissettiğiniz anlarda Instagram Direct bu imkanı size sunuyor. Instagram mesajlaşma dendiğinde direk olarak karşımıza instagram direct çıksa da aslında bu bir özel mesajlaşma uygulaması veya eklentisi değildir. Sadece paylaşımlarınızın gizliliğini sınırlamanıza yarayan ek hizmettir. Eğer instagram’daki diğer arkadaşlarınızla mesajlaşmak istiyorsanız sizi hemen aşağıdaki açıklamamıza alalım;

Instagram Mesajlaşma Uygulaması: InstaMessage

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Instagram’ın kendi uygulaması içerisinde özel mesajlaşma uygulaması bulunmamaktadır. Buna karşın kullanıcıların isteklerine yanıt verme amacı ile bir ek uygulama olan InstaMessage uygulaması size bu imkanı sunuyor. Listenizdeki kişiler ile msajlaşabileceğiniz bu uygulama sayesinde sohbet edebilir, görüşmelerinizi kayıt altına alabilirsiniz.

Instagram özel mesaj yani sohbet uygulamasında dikkat etmeniz gereken tek kural bu uygulama ile mesajlaşmak için karşınızdaki kullanıcıda da bu uygulamanın yüklü olması gerektiği şartıdır. Uygulamayı edinmek için şu adresleri ziyaret edebilirsiniz. (iOS – Android)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.