Instagram yüksek çözünürlüklü fotoğrafları saklamaya başladı

  • 07 Temmuz 2015
  • 458 kez görüntülendi.
Instagram yüksek çözünürlüklü fotoğrafları saklamaya başladı
Reklam

Instagram ’ın 640 piksel çözünürlüklü fotoğraflardaki ısrarından şikayetçi olanların sesi son zamanlarda daha sık duyulmaya başlamıştı. Bu şikayetleri dikkate almış gibi gözüken şirket, artık 1080 piksel çözünürlüklü fotoğrafları da saklıyor.

Instagram ’da halen, eskiden olduğu gibi, düşük çözünürlüklü fotoğraflar gösteriliyor. Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ise arka planda kalıyor. 1080 piksel çözünürlüklü fotoğrafların Instagram ’ın kapısından girdiği ise fotoğraf paylaşım platformunun web sitesi sayesinde anlaşılıyor. Sitedeki kaynak kodu kontrol edildiğinde Instagram ’ın 1080 piksel fotoğrafları saklamaya başladığı görülüyor. Yüksek çözünürlüklü fotoğrafların Instagram ’da saklanmaya başlaması, şirketin beklenen yüksek çözünürlük devrimini yakında gerçekleştirebileceğini gösteriyor.

#Arsenal ’s famous #MarbleHalls at #Highbury. #tradition #history #Chapman

Arsenal Official (@arsenal) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (6 Tem 2015, 08:20 PDT)

Kaynak kodu sayesinde görülen yüksek çözünürlüklü fotoğrafların yükseltilmiş 640 piksel çözünürlüklü fotoğraflar olmadığı ve yüklenen fotoğrafların orijinal 1080 piksel çözünürlüklü görüntüler olduğu belirtiliyor. Özellikle Instagram ’ın Android uygulamasında görülen fotoğrafların fazla sıkıştırılması probleminin çözülüp çözülmediğini söylemek için erken olsa da, hem iOS hem de Android uygulamasından yüklenen fotoğrafların yüksek çözünürlüklü olarak saklanabildiği anlaşılıyor. Ancak kaynak kodu aracılığıyla yapılan yüksek çözünürlüklü fotoğraf aramasında henüz tüm fotoğrafların 1080 piksel versiyonlarına ulaşılamadığını belirtmekte fayda var.

KAYNAK

THE VERGE

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.