Hurmanın faydaları nelerdir?

  • 10 Nisan 2015
  • 492 kez görüntülendi.
Hurmanın faydaları nelerdir?
Reklam

Hurmanın faydaları hurmanın faydaları neler hurmanın yararları hurma yemenin faydaları hurmanın yararları nelerdir hurmanın sağlığa faydaları hurmanın insan sağlığına faydaları sagliksiteniz.com ’da! Ramazan ayında oruç açarken sıkça yemiş olduğumuz hurmanın sağlığa…

Hurmanın faydaları hurmanın faydaları neler hurmanın yararları hurma yemenin faydaları hurmanın yararları nelerdir hurmanın sağlığa faydaları hurmanın insan sağlığına faydaları sagliksiteniz.com ’da!

Hurmanın faydaları

Ramazan ayında oruç açarken sıkça yemiş olduğumuz hurmanın sağlığa faydaları hakkında yapılan araştırmalarda hafızanın gelişimine katkısı olduğu, yüksek kolesterolü düşürdüğü, ülser ve böbrek yetmezliği gibi sorunların önüne geçtiği ortaya çıktı. Hurmanın sağlığa yararları bu kadarla da bitmiyor, sevilen meyve hurmanın faydaları arasında kanser önleyicisi etkisi de yer alıyor.

Hurmanın sağlığa faydalarından biride, bebeklerin beyin gelişimine katkı sağlamasıdır. Sindirim sisteminin de düzenli çalışmasını sağlayan hurma, sadece ramazanda ve oruçta değil yıl boyu tüketilmesi gerekiyor. Hurma yemenin faydalarından biri de kansızlık gibi sorunu gidermesidir. Kan değerleri düşük olan kişilerin düzenli olarak hurma yemesi kan değerlerini hızla yükseltmektedir.

Lif bakımından da zengin olan hurma, kolon, göğüs ve rahim kanseri gibi kanser hastalıklarının riskini minimuma indiriyor. Damar tıkanıklığı ve yaşlanmanın önlenmesine da katkısı bulunan hurmanın lohusalık yaralarını çabuk iyileştiren bir ilaç olduğu da yapılan araştırmalarla ortaya çıktı. Hurma, ihtva ettiği yüksek besin değerleri ile sağlık açısından çok faydalıdır.

Sagliksiteniz.Com

24 Haziran 2014 – 13:40:07 Yorum Yok 16 okunma 0 beğeni
Etiketler: hurma yemenin faydaları, hurmanın faydaları, hurmanın faydaları neler, hurmanın insan sağlığına faydaları, hurmanın sağlığa faydaları, hurmanın yararları, hurmanın yararları nelerdir
Yorum yaz Yararlı buldum0
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.