Hemoroid Karın Ağrısı Yapar Mı?

  • 01 Mayıs 2015
  • 700 kez görüntülendi.
Hemoroid Karın Ağrısı Yapar Mı?
Reklam

Halk arasında basur, mayasıl gibi isimleri ile de bilinen hemoroid, anal kanalda oluşan damar kümeleşmesidir ve bu damarların şişip iltihaplanması ile husule gelir. Hemoroid çeşitli rahatsızlıklara yol açar. Peki, hemoroid şikayetleri arasında karın ağrısı yapması da yer alıyor mu? İşte, merak edilen hemoroid hastalığı karın ağrısı yapar mı sorusunun yanıtı.

Hemoroid sorununa yol açan birçok faktör bulunmaktadır. Bunların başında düzensiz beslenme ve tuvalet alışkanlığının olmaması geliyor. Karın içi basıncını artıran faktörlerde hemoroid nedenleridir. Beslenmede lifli gıdalara yer vermeme ve sıvı türünde yiyecekleri ve içecekleri az tüketme de hemoroid nedenleridir.

Hemoroid dışkılama esnasında ciddi bir ağrı hissi yaşatır. Makatta kanama olması da hemorid belirtilerinden ve şikayetlerinden bir tanesidir. Kaşıntı ve dışkılamada zorlanma da hemoroid şikayetleri arasındadır. Şişkinlik, kabızlık ve dışkılama sonrası tam rahatlayamama gibi problemlerde hemoroid belirtileridir.

Uzmanlarımıza göre, hemoroid doğrudan karın ağrısı yapmaz. Ancak, hemoroidde yaşanan şikayetler arasında dışkılama sonrası tam olarak bağırsakların boşalmaması, karın ağrısına yol açmaktadır. Kabızlık söz konusu olduğu için, bu da karın ağrısını tetikler bir sebeptir. Yani hemoroidin yol açtığı şikayetler, karın ağrısına neden olur demek daha doğrudur. Hemoroid hastalarının karın ağrısı yaşamalarının sebepleri, ortaya çıkan şikayetlerdir.

Sagliksiteniz.Com

26 Nisan 2015 – 19:50:38 Yorum Yok 34 okunma 0 beğeni
Etiketler: basur karın ağrısı yaparmı, hemoroid belirtileri, hemoroid karın ağrısına neden olur mu, hemoroid nedenleri, hemoroid ve karın ağrısı, karın ağrısı nedenleri, mayasıl karın ağrısı yapar mı
Yorum yaz Yararlı buldum0
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.