Hayal etmek…

  • 11 Nisan 2012
  • 854 kez görüntülendi.
Hayal etmek…
Reklam

Hâyal etmek..

Hayali gerçeğe dönüştürmeye çalışmak . Duygudan yoksun hayal kurmak gelecekle ilgi ciddi düşünceler gerçekten hâyal kurmak değildir.  Hâyal kurmak geleceği süslemektir, zevk katmaktır içine. Duygudan yoksun hâyaller ciddi insanlar içindir ve aslında bu dünyayı kötü hâle getiren ciddi insanlardır.

Mutlu olmayan, hayal etmenin zevkini hissetmeyendir. Pandora kutusu açılmış bir kere ciddi insanlar yayılmış. Kötülükler, hâyali dahi gereksiz görenler dolmuş. Umut var aslında hâla  Pandora’nın kutusunda kalan umut gibi içimizde bir umut var. Bir gün  dünya; mutluluğu, sevinci, süslü hâyalleri olan insanlarla dolacak. Her gün işe gidip dönen mutsuz, gelecekle ilgili süslü hâyali olmayan insanlar ve aslında bunu yapmaya zorlayan kişiler yok olacak. Olmaz belki bu umutlarım boşa çıkar ama sonuçta mutluluk dolu umut verici bir hâyal. Asla insan gerçeklerden mutlu olamaz asla. Çünkü hâla içinde bir korku vardır ama hâyaller öylemi ki gözlerini kapattığın an içindesin hâyalin uçsuz bucaksız bir dünya ve korkusuz, düşmansız, rakipsiz bir yer. Korkmamalısın gözlerini kapatmaktan kapat ve düşün; yemyeşil ormanlar masmavi gökyüzü , koyu mavi deniz içine ekle en süslü şeyleri. İster pembe evler ister elâ yollar istersen saydam okullar… Senin hâyalin bu kimse karışamaz kimse seni yadırgayamaz. Hâyaline bak onlara ne düşünebiliyorsan üzülmemelisin asla kendini hâyal edip mutlu olmalısın.

İşte benim hâyalim bu hâyal kurmayı boşluk sananların yok olması onların yerine süslü, sarılı, yeşilli, morlu, pembeli hâyali olanlar var olması. Umarım çıkarlar ortaya.

Hâyal. Acı gerçeği yok saymak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.