GTA V Hakkında Yeni Detaylar ve Çıkış Tarihi

  • 05 Nisan 2012
  • 853 kez görüntülendi.
Grand Theft Auto, çıktığı ilk günden beri farklı oyun tarzı ile sürekli gündemde olan ve sürekli oynanan bir oyun olmayı başardı. Oyunun yapımcısı olan Rockstar, serinin beşinci oyunu ile ilgili yeni detaylar açıkladı. GTA V‘de oyun haritası GTA IV‘tekine göre 5 kat daha büyük. Bu haritada daha rahat gezinebilmek için kişisel jetlerimiz olacak. Ayrıca silahlarımıza susturucu takabilecek ve araçlarımıza nitro yerleştirebileceğiz.Bunun dışında silahlı veya normal kavgalar çok daha gerçekçi olacak. Hızlı bir araç içinseydeniz bir hedefe nişan almak bir hayli zor olacak. Oyun içerisinde insanlar arasında rahatsız edici hareketler yapmanız ve aşırı hız yapmanız, polis tarafından bir yıldızla aranmanıza yeterli olacaktır.

Artık polisler de daha donanımlı. Counter-Strike’dan bildiğimiz kurşun geçirmez kalkan ve flash bombaları, polislerin kullanacakları donanımlar arasında. Yani polisler, yeni oyunda bize daha güçlü direnecekler. Özellikle İstanbullu’ların alışık olduğu, trafikteyken radyodan yol durumunu dinlemek ve mümkün mertebe boş yollardan gitmeye çalışmak artık GTA V‘te de var. Farklı radyo istasyonlarında anlık trafik bilgileri sürekli olarak yayınlanacak.

GTA V‘in yayınlanma tarihi olarak Mayıs 2013 gösteriliyor fakat Rockstar’ın Haziran 2012‘de yapılacak E3‘e oynanabilir bir demo ile katılmayı planladığı da gelen bilgiler arasında.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.