Google’dan Nesnelerin İnterneti İçin Android Tabanlı Yeni İşletim Sistemi Geliyor

  • 21 Haziran 2015
  • 494 kez görüntülendi.
Google’dan Nesnelerin İnterneti İçin Android Tabanlı Yeni İşletim Sistemi Geliyor
Reklam

Sponsorlu Bağlantılar

Teknolojinin durdurulamaz hızla geliştiği şu günlerde, internet ’in kullanım alanı ve önemi de aynı hızda artmaya başladı.

Hemen hemen herkesin sahip olduğu akıllı telefonlarımızdan veya yeni yeni alışmaya başladığımız akıllı saatlerimizle sürekli internetle bağlantımızın olduğunu düşünürsek, dünyanın büyük bölümünün her an internete bağlı yada daha doğrusu bağımlı olduğunu söylemek mümkün.

Durum böyle olunca da, kullandığımız diğer elektronik aletlerin de akıllanıp, onlara erişim sağlayabilmemiz için internete ihtiyaçları oluşuyor. İşte tam bu noktada ortaya çıkan “nesnelerin interneti” ile bunu kısa süre içerisinde yaşayacağız.

Google, 32MB ve üstü RAM ’e sahip nesnelerin internetine yönelik geliştirdiği (büyük ihtimalle) Android tabanlı kod adı Brillo olan yeni işletim sistemini Google I/O 2015 konferansında duyuracak.

Buzdolabından mikrodalga fırına, kahve makinesinden akıllı bardağa kadar günlük hatta kullandığımız hemen hemen her nesnede yer alacak bu özellik sayesinde, nesnelerin interneti ile hayatımız çok daha kolay hale gelecek.

Sponsorlu Bağlantılar
FacebookTwitterGoogle+
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.