Google, RAM Tüketimini Azaltmayı Hedefliyor

  • 24 Temmuz 2015
  • 625 kez görüntülendi.
Google, RAM Tüketimini Azaltmayı Hedefliyor
Reklam

Google bünyesi altında olan Chrome ’un yol açmış olduğu bilgisayarların performansların etkileme aynı zamanda pil ömrünü harcama sürecinde oldukça azalma bekleniyor.

Google bünyesi altında çalışan yazılım mühendislerinde bir tanesi olan Peter Kasting, Google+ hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar hakkında birkaç detaylara yer verdi. Ortaya çıkanlara göre Google tarafından gelecek olan ilk adım arka planda çalışan uygulamalarla ilgili olacak. Böylece yapılacak olan çalışmalara bakıldığın da ilk olarak sekmelerde gerçekleşecek.

Google yapacağı geliştirmeler sonucunda arka planda boy gösteren sekmeleri CPU kullanımdan düşüklük yaratmak için köklü bir şekilde ortadan kaldıracak böylece CPU üzerinden yükü hafifletmeyi amaçlıyor. Yapılan çalışmalara baktığımız da bir diğer çalışmalar da ise Flash Animasyonlarla ilgili olacak. Firma yapmış olduğu geliştirmeler sonucunda ortaya çıkan önemsiz flaş içeriklerini otomatik oynatmama imkânı tanıyacak. Dilerse kullanıcıları tıklayarak içerikleri oynatabilecek. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.