Google İlk Kez Android 5’ten Bahsetti!

  • 04 Mart 2012
  • 621 kez görüntülendi.
Google İlk Kez Android 5’ten Bahsetti!
Reklam

Google, Android 5.0 hakkında ilk kez konuştu! Nasıl olacak, adı ne olacak? Ne zaman gelecek?

Android 4.0 çıktı ama birçok model halen kendisini sadece uzaktan görebiliyor. Google ise şimdiden bir sonraki güncelleme olan Android 5.0’ın sinyallerini vermiş durumda.

Google konu hakkında çok fazla konuşmaya yeltenmiyor ama teknoloji dünyasında dolaşan dedikodulara göre Android 5.0 yaz sona ermeden kullanıcıların beğenisine sunulacak. Google’ın telefon mühendisliği başkan yardımcısı Hiroshi Lockheimer’e göreyse durum bundan çok daha farklı. Wolrd Congress 2012’de bir teknoloji sitesine verdiği net cevaplarda, yeni güncellemenin sonbahardan önce tamamlanmasının bir hayli zor göründüğüne değindi. Lockheimer konuşmasında sözlerine şu şekilde devam etti; “Andirod 4 piyasaya çıktıktan sonra gündeme gelen Android 5 için herhangi bir çıkış tarihi vermemiz imkansız zira halen yeni sistemin üzerinde çalışılması gereken fazlaca nokta bulunuyor.”

Her yıl bir adet Andorid güncellemesi çıkarttıklarına da değinen başkan yardımcısı, bu sayede yeni sistemin 2012 yılının sonlarına doğru hazır olacağına da deyinmiş oldu.

Peki yeni Android’in adı ne olacak, neler sunacak? Haberimizin ikinci sayfasında…

(Kaynak: Chip.com.tr)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.