Gmail E-posta İstenmeyen Engelleme

  • 01 Mayıs 2014
  • 675 kez görüntülendi.
Gmail E-posta İstenmeyen Engelleme
Reklam

gmail-istenmeyen-posta-engellemeMail hizmeti artık günümüzün olmazsa olmazları arasnda yer almış durumda. Hemen hemen tüm mesaj, dosya ve benzeri içerik gönderip alma durumunda hızlı ve kolay bir şekilde bu hizmeti kullanmaktayız. Ancak gmail, hotmail, yahoo gibi tüm mail hesaplarımızın ortak sorunu olan reklam, promosyon ve benzeri istenmeyen e-postalar başımızı ağrıtmaktadır. Hatta bazen bu promosyon veya reklamlar cinsel içerikli uygunsuz e-postalar olabiliyor ve bu da pek hoş bir durum olmadığı ortadadır. Tüm bu istenmeyen maillerden kurtulmak için izlemeniz gereken adımlar ve yapmanız gereken kolay bir işlemi sizin için paylaştık.

Gmail E-posta Engelleme İşlemi

Rahatsızlık duyduğunuz veya almak istemediğiniz bu mailleri kolaylıkla engelleyebilir, artık gelen kutunuz veya spam kutunuza düşmeden direk silinmesini sağlamanız mümkündür. Bir e-postayı engellemek içinAyarlar sekmesine girip Filtreler‘e tıkladıktan sonra “kimden” alanına engellemek istediğiniz e-posta adresini yazarak devam ettikten sonra karşınıza çıkacak olan SİL seçeneğini işaretleyip filtreleme işlemi yapabilirsiniz. Bu aşamadan sonra engellediğiniz adreslerden gelen spam mailleri otomatik olarak silinecektir.

İstenmeyen e-postaların hedefi olmamak için şahsi kullandığınız mail dışında sadece internet üyelikleriniz için kullanacağınız ek bir mail hesabı oluşturmanızda da fayda var. Bu hem e-mail güvenliğiniz hem de bu tür spamların önüne geçme adına sizin için daha faydalı olacaktır.

Her zaman olduğu gibi yine konuyla ilgili sorular ve karşılaştığınız problemleri yorumlarınızla bizimle paylaşmanız halinde geri dönüş yapılacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.