Genç Duygu’ya ne oldu?…

  • 02 Nisan 2015
  • 533 kez görüntülendi.
Genç Duygu’ya ne oldu?…
Reklam
Hürriyet’te yer alan habere göre Türk asıllı Alman vatandaşı Duygu ’nun beş gün önce köpeğini bir arkadaşına bıraktığı, özel eşyalarını da yakın arkadaşlarına hediye ederek evden ayrıldığı tespit edildi.

Duygu’nun bir süreden beri Suriye ’de bulunan arkadaşı Selçuk G. ’ye ulaşmak için yola çıktığı tahmin ediliyor.

Almanya’nın, Duygu’nun sınırdan geçişine izin vermemesi için Avrupa Birliği ülkelerine ve Türkiye ’ye başvurduğu kaydedildi.

Duygu ’nun ortadan kaybolmasıyla şoka giren ailesi, kızlarının evine dönmesini istiyor.

Gözü yaşlı anne Nevin Suna, “Kızım neredesin? Günlerdir gözümüze uyku girmiyor. Sensiz soluk bile alamıyoruz. Ne olur bir sesini duyalım. Sana yardım etmemize izin ver. Sen bizim her şeyimizsin. Lütfen yanlıştan dön” çağrısı yaptı.

ARKADAŞ KURBANI

Sekizinci sınıftan itibaren orta ve lise eğitimini Türkiye ’de tamamlayan Duygu, Marmara Üniversitesi ’nde Almanca, İngilizce ve Türkçe mürtercim tercümanlık eğitimini arkadaşı Selçuk G. ’nin etkisiyle yarıda bırakarak Frankfurt ’a dönmüştü.

Frankfurt ’ta son dört yıldır unlu mamüller satan işyerlerinde çalışan Duygu, bir süre önce işinden çıkarıldı.

Yakın çevresi ve arkadaşlarından giderek uzaklaşan Duygu ’nun, arkadaşının etkisiyle Selefiler ’in ağına düştüğü tahmin ediliyor.

Selçuk G. ’nin ailesine ‘Duygu artık Suriye ’de ’ bilgisini verdiğini, Alman polisinin ise geçtiğimiz salı günü saat 16.00 dolayında Duygu ’nun otobüsle Türkiye ’ye doğru yola çıktığı bilgisine ulaştığı kaydedildi.

Duygu ’yu görenlerin en yakın emniyet birimlere haber vermesi istendi. Aileye ulaşmak için, Duygu ’nun Türkiye ’de yaşayan dayısı Savaş Suna ’nın 0090530 9773842 nolu telefonuna bilgi verilebileceği belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.