Galaxy s4’Te Tam 9 Sensör Var.

  • 21 Nisan 2013
  • 900 kez görüntülendi.
Galaxy s4’Te Tam 9 Sensör Var.
Reklam

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S4’te tam olarak 9 sensör bulunduğu açıklandı. Samsung tarafından hazırlanan bir görselde 9 adet sensörün yerleri gösterildi ve ne işe yaradıkları belirtildi. Daha önce bir telefonda bu kadar çok sensör bulunduğuna hiç şahit olmadınız. Kimse olmadı. Bu kadar sensörün ne iş yaptığını görselden de görebilirsiniz.

aorhan-galaxy-s4-9-sensör

Samsung’un yeni amiral gemisi oldukça donanımlı bir şekilde bize gelecek. Bu kadar çok sensör bulunana bir telefon her halde donanımlı olacak. Bu sensörlerin her biri ayrı işlev görüyor. Samsung’un yayınladığı görsele göre yakınlık, denge çarkı, ivmeölçer, termometre ve nem ölçer gibi sensörler bulunuyor. Daha önce hiçbir cihazda bu kadar işlevsel sensörlerin bulunduğunu görmemiştiniz.

Olaya farklı açıdan bakmadan geçemeyeceğiz. Samsung’un yeni telefonu İPhone 5 ile karşılaştırılıyor. Acaba hangisi daha işlevsel ve seçilebilir. İkisini şekil bakımından değerlendiriniz. Bunu herkes basit bir şekilde yapabilir. İphone 5’in ekranı çok orantısız olmuş. Uzun bir telefon, ancak uzunluğuna göre bir genişliği yok. Sanki uzun ince bir yol gibi. Bu nedenle çok kötü bir tasarım olmuş. İPhone 4S o şekilde değil. Ancak Galaxy S4’ün görsellerine baktığınız zaman genişliği ve uzunluğu orantılı bir şekilde yapılmış. Belki geniş, ama ele yakışır bir telefon. Ayrıca İPhone 5’te çıkan sorunlara baktığınız zaman Samsung’un Galaxy S4’ünü daha çok tercih etmek isteyeceksiniz. Çünkü İPhone 5 daha çok sorun çıkardı ve bundan sonra da çıkartmaya devam edecek gibi görünüyor. Birçok güncelleme yayınlanmasına rağmen sorun düzeltilemedi. Android’de böyle bir sorun yok.

Samsung Galaxy S4’ün ince gövdesine bu kadar çok teknolojinin sığdırılması sizi fazlasıyla memnun edecek. Sıfır sorunla size tüm hizmetlerini sunacak. 9 sensör sadece bir başlangıçtı. Onu elinize aldığınız zaman neler neler keşfedeceksiniz! Şu an için yapmamız gereken sadece beklemek. Uzun değil, kısa zaman sonra geniş incelemeler yapmaya bolca vaktimiz olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.