Felçe iyi gelen bitkiler

  • 10 Nisan 2015
  • 684 kez görüntülendi.
Felçe iyi gelen bitkiler
Reklam

Ekseri orta yaş ve üzeri yaş grubunda yaygın olarak ortaya çıkma riski bulunan nörolojik bir hastalık olan felç, beyin damarlarında mütenevvi sebeplerden dolayı tıkanma, tromboz ve kanama olması sonucunda gelişmektedir….

Ekseri orta yaş ve üzeri yaş grubunda yaygın olarak ortaya çıkma riski bulunan nörolojik bir hastalık olan felç, beyin damarlarında mütenevvi sebeplerden dolayı tıkanma, tromboz ve kanama olması sonucunda gelişmektedir. Beyin damarlarında husule gelen tıkanma, tromboz ve kanama beyin hücrelerinin ölümüne yol açtığı için kalıcı ve geçici olarak beyin işlevlerinde kayıplar husule gelir ve bu durum neticesinde hastanın bir yanında ya da tüm vücudunda hareketsizlik ve hissizlik husule gelmektedir. Felç tedavisi için bitkilerin şifasından yararlanmak istiyorsanız, felce iyi gelen bitkiler hakkında bilgiler sunduğumuz bu makalemizi dikkatlice okuyun. Felce hangi bitkiler iyi gelir, felç hastalığının bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir, işte yanıtları:

Felce iyi gelen şifalı bitkiler

Felç hastalığının bitkisel tedavi yöntemlerini denemek isteyenler felce iyi gelmesiyle bilinen bitkileri gönü rahatlığıyla kullanabilirler. Felce iyi gelen bitkilerden hazırlanacak olan kürlerin doğru uygulaması ile felç rahatsızlıkları kısa sürede içinde geçecek ve hasta eski sağlıklı yaşamına yeniden kavuşacaktır. Felce iyi gelen bitkilerin neler olduğunu ve nasıl kullanıldıklarını sizler için aşağıda açıkladık.
Felce iyi gelen şifalı bitkiler

İğde Biberiye Sedef çiçeği Anber

Felç tedavisinde kullanımı tavsiye edilen bu bitkilerden iğde kaynatılıp içilmelidir. Biberiye bitkisinin yağı ile felçli bölgeyi ovmalı, yasemin bitkisinin yağı ile felçli bölgeye masaj yapılmalı, anber ise koklanmalıdır. Felçli hastaların bitkilerden şifa bulmaları için bu yöntemleri düzenli olarak uygulamaları gerekir. Sedef çiçeği ise günde 3 gr yutulduğunda felce iyi gelir. Aynı zamanda felçli olan bölgeye kına ile masaj yapılabilir ve hastaya deniz ya da kum banyosu yaptırılabilir.

Sagliksiteniz.Com

21 Ağustos 2013 – 21:00:11 Yorum Yok 361 okunma 0 beğeni
Etiketler: felce iyi gelen besinler, felce iyi gelen şifalı bitkiler
Yorum yaz Yararlı buldum0
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.