Facebook Ücretli Oluyor!

  • 14 Mayıs 2012
  • 1.062 kez görüntülendi.
Facebook Ücretli Oluyor!
Reklam

Facebook, kullanıcıların yazdığı iletileri tüm arkadaşlarına göstermek için ücret almaya hazırlanıyor.

Facebook akışlarında, yazılan her durum güncellemesinin görünmediği biliniyor. Yani, bir durum güncellemesi girdiğinizde, her arkadaşınızın bunu görüp görmeyeceğini bilemiyorsunuz. Facebook’un akışlardaki bu algoritması, bazı kullanıcıların şikayet etmesine sebep oluyordu ki, ortaya çıkan bir başka gerçek sebebiyle artık çok daha fazla eleştirilecek.

Bir süredir çeşitli reklam modelleri ile paraya iyice bulaşan Facebook, şimdi de yazdığınız iletileri tüm arkadaşlarınıza göstermek için sizden ücret talep edecek. Ücreti ödediğiniz takdirde, söz konusu algoritma devre dışı kalacak ve Facebook iletileriniz tüm arkadaşlarınız tarafından görünebilecek.

Haberin Facebook sözcüsü Mia Garlick tarafından “Test aşamasında olan bir yenilik” şeklinde doğrulanması ve ortaya çıkan görselde de iletinin öne çıkarılması için 2 dolarlık bir ücret talep edilmesi habere netlik kazandırıyor. 30 milyona yakın Türk kullanıcı bulunan Facebook’un böyle bir uygulamayı hayata geçirmesi, bir çok soru işaretini beraberinde getiriyor. (Star)

Bana kalırsa böyle bir uygulamada kaybeden kendisi olacaktır.Milyonlarca üyeli bir site olarak bütün kitleyi eline almış durumda zaten istediği kadar reklamlardan para kzanabilir.Ücretli olduğu zaman bu üye sayısı azalacaktır ve değeri yavaş yavaş ölecektir ki zaten zaman tüneli mevzusundan sonra bir çok kişi Twitter’ e geçmeye hazırlanıyordu.Yanlış yolda gidiyorsun Facebook kendi işini kendin baltalıyorsun..:)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.