Facebook, Internet.org’da İlerlerme Sağladı

  • 28 Temmuz 2015
  • 388 kez görüntülendi.
Facebook, Internet.org’da İlerlerme Sağladı
Reklam

Facebook ’un neredeyse bir süredir üzerinde durmuş olduğu “internet.org” platformu, Esasında baktığımız da dünya genelinde bir internet devrimi olarak açıklanabilir. Dünya genel içerisinde interneti olmayan yerlere internet ulaştırmaya hedefleyen bu sistem sadece Facebook firmasının değil, Nokia, Samsung, Ericsson, MediaTek, Opera ve Qualcomm gibi büyük devlerin de yardımları bulunmakta.

Dünya nüfusuna baktığımız da yalnızda üçte birinin sadece internet erişim haklarına sahip olması, Diğer üçte ikisinin de internet erişimini bulunmaması nedeni üzerinden hayata geçirilen proje, Özellikle açlık, yoksulluk gibi birçok sıkıntılar çeken bölgeler de yer alan insanlara, İnternet hizmetlerini sunmayı amaçlamakta ve bu alan da dev şirketler birbirleri içerisinde zincirleme ortaklık sürecinde.

Dün yapılan Facebook tarafından atılan ilk temelleri Zambiya  da attığı internet org. Platformuna, Katılmak isteyen dünya genelinde ki tüm mobil operatörlere açık olduğu dile getirdi. Yaklaşık olarak baktığımız da iki yıldır üzerinde çalışmış olduğu projeyi bir adım daha ölçeklendirmek isteyen Facebook, Bu bağlam da ilk ciddi hamlesini atacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.