Facebook Hakkında Bilmediğimiz 8 Şey Nedir

  • 04 Mart 2012
  • 863 kez görüntülendi.
Facebook Hakkında Bilmediğimiz 8 Şey Nedir
Reklam

Korsan dili, yaşlıların akını ve muhteşem çeviriler: Facebook ile kullanıcılarından akıllardan çıkmayacak bir geçit şöleni

Facebook Türkiye’de çok seviliyor

Facebook kullanıcılarının en büyük çoğunluğunu 155 milyon kişi ile ABD oluşturmakta. Endonezya’daki kullanıcı sayısı ise 36 milyon kişi. Türkiye’de ise şuanlık 26 milyon kullanıcısı olan Facebook alanında tam bir fenomen oldu diyebiliriz.

Facebook kullanıcılarının yaş ortalaması artıyor

Dünya çapındaki yaşlı Facebook kullanıcı sayısı şuan için 12.5 milyon ve bu kişiler 65 yaş üzerinde. Gençler ise 18-24 yaş arası olanlar, 188 milyonu geçmiş durumdalar. Ama yaşlı kesim en çok büyüyen dilimdeler. Gençlerin hızına ulaşmaları için daha çok yol katetmeliler

Facebook’a savaş açmış ülkeler

Facebook‘un sosyal medya ortamında eline kimsenin su dökemeyeceğini biliyoruz ama bazı ülkeler var ki direnişçi gibi Facebook‘u kabullenmiyorlar. Rusya, Çin, İran ve Brezilya’nın Facebook‘ta fazla üyesi yok. Neden mi? Nedeni diğer sosyal ağlar. V Kontakte‘li Ruslar yerli sosyal mekanlarını kullanıyorlar. Çin’in ise Qzone adlı sosyal ağı var. İran’lı vatandaşlar ise kendi dillerindeki olan Cloob sitesini kullanıyorlar. Brezilya’lılar ise daha çok Orkut‘ta takılmaktalar. Hal böyle olunca Facebook‘a ilgi düşüyor. Facebook‘un daha çok reklam çalışması yapması gerekli.

Çocukluk kahramanlarımız

Küçük Facebook kullanıcıları sevdikleri Disney karakterlerini paylaşınca kanunları da çiğnemiş oldular. Telif hakkı ihlali yapılmış oldu. Ama buna kimse karışmadı hatta Disney bunun için teşvik politikaları yürüttü.

Facebook’ta oyuncu kızlar daha fazla

Facebook‘ta her iki kişiden birisi mutlaka oyun oynamakta. Yanlız oyunlarda genellikle kızlar daha aktif.

Korsanca konuşabilirsiniz

Facebook bilindiği gibi bir çok dile destek veriyor ama siz bunu eğlenceye dönüştürebilirsiniz. Profiilinize “Korsanca” veya “tepe taklak” gidi dil seçeneklerini ekleyebilirsiniz. Unutmadan yazalım. “Vücut dili” de Facebook‘un desteklediği bir dildir

Facebook’ta her türlü insan var, sapıklar bile

Facebook‘ta sizi taciz eden insanlar var ise direk olarak Facebook yetkililerine kişiyi rapor ediniz. Eğer tanıdık eş dost var ise, polis olması daha bir işinize gelecektir. Facebook‘un video özelliğini kullanarak sizde onu tehdit edebilirsiniz.

Facebook’taki en fazla hayrana sahip olanlar

Facebook‘ta en fazla hayranı olan sayfa Facebook‘un kendi sayfasıdır. Şu an için 40 milyon olan hayran sayısı gün geçtikçe artmakta. İkinci olarak en fazla hayrana sahip olan kişi Eminem. Fanları oldukça fazla ve şuan için hayran sayısı 36 milyonda. En çok oynanan oyun olan Texas Hold’em Poker‘in kullanıcı sayısı 42 milyonda ve Facebook‘un resmi sayfasının hayran sayısını geçiyor. En çok hayranı olan şarkıcılar arasında Justin Bieber ve Michael Jackson‘da bulunmakta.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.