Eşini döven 44 polis açığa alındı

  • 02 Nisan 2015
  • 542 kez görüntülendi.
Eşini döven 44 polis açığa alındı
Reklam
Sabah’tan Fatih Şendil’in haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kadına yönelik şiddetin bizzat takipçisi olacağını söyleyip, kadına şiddete karşı savaş açarken, İzmir Emniyet Müdürlüğü de bu alanda bir ilke imza attı.

Son 15 ayda eş ya da sevgililerine şiddet uygulayan, çeşitli birimlerde görevli 44 polis hakkında soruşturma başlatıldı. Haklarında işlem yapılan polisler açığa alındı. Kadına yönelik şiddeti asla affetmeyeceğini belirten İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, “Herkes bilsin ki kadına şiddetle ilgili yürütülen her çalışmanın destekçisiyim. Bu mücadelede en büyük görev bize düşerken, mensuplarımızın kadına şiddet uygulaması affedilemez. Bu konuda konuşulması bile çok üzücü” dedi.

İzmir’de görev yapan bir kadın doktorun, bir polis memurunun kendisini tehdit edip tacizde bulunduğu yönünde şikayetçi olduğunu da anlatan Uzunkaya şunları söyledi: “O polis hakkında hemen idari ve adli soruşturma açıldı. Ardından Emniyet Genel Müdürlüğü ile görüşüp tayinini de il dışına yaptırdım. Böyle olaylara asla izin vermem.” 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.