Enerji İçin Bir Kap Yemek, Bir Kap Su

  • 10 Nisan 2016
  • 444 kez görüntülendi.
Enerji İçin Bir Kap Yemek, Bir Kap Su
Reklam

Enerji İçin Bir Kap Yemek, Bir Kap Su

Bilindiği üzere her canlının enerji ihtiyacı yenen besinler sayesinde karşılanır. Enerji olmadan herhangi bir canlının yaşamını sürdüremeyeceğini de dikkate aldığımızda bu gayet önemli bir faktördür. Şimdi ele alınan ‘canlı’ kıstasını biraz daha özele indirgeyecek olursak, anlatılmak istenilen okla fırlatılmış gibi yerine ulaşacaktır.

Kısa bir biyolojik bilgi aktarımı yapılacak olursa; hayvanlar, bitkiler, mantarlar ve mikroskobik canlılar olarak canlıları ortaokul yıllarımızda bize öğretildiği şekliyle sınıflandırmıştık. Buradan varılmak istenen konu, insanlarında dâhil olduğu hayvanlar grubunda bulunan ve insanlar gibi isteklerini, ihtiyaçlarını anlatamayan dört ayaklı dostlarımızdır.

Enerji İçin Bir Kap Yemek, Bir Kap Su

Yani, bir bakıma onlara yardımcı olacak olan, biz insanlardır. Belki maddi, belki manevi olarak. Burada maddi destekten kasıt hiç değilse onların beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilme yetisidir.Köpekleri ele alacak olursak ırklarına, yaşlarına, sağlık durumlarına göre satın alınabilecek birçok köpek maması mevcuttur. Gerekli enerjiyi sağlayabilmeleri için formüle edilmiş, piyasada çok sayıda ürün mevcuttur.

Bunlar yaş mama ve kuru mama olmak üzere ikiye ayrılır. Sevimli dostlarımızın damak zevkine göre temin edilebilir. Ayrıca bir süper marketin raflarında belirli süredir yerini alan ve ucuz köpek maması olması itibari ile herkesin alabilmesi hedeflenmiş mamalar da mevcuttur. Dostluk maması ismini alması da ayrı güzeldir.

Peki, satın da mı alamadık? Vaktimiz olmadı, unuttuk, almaya değer görmedik gibi. Hiç değilse kapıya bir kap yemek, bir kap su koyalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.