‘En ideal yüze’ ikisi sahip!..

  • 02 Nisan 2015
  • 595 kez görüntülendi.
‘En ideal yüze’ ikisi sahip!..
Reklam
Sabah’ta yer alan habere göre İngiltere’deki Kent Üniversitesi’nden araştırmacılar, en güzel erkek ve en güzel kadın yüzünün resmini çıkarttı.

Polis teşkilatının, suçluların robot resmini çizmek için kullandığı programdan yararlanan uzmanlar, dudak kalınlığı, burun uzunluğu ve alın çizgisi gibi detayları baz alarak en güzel yüzlere ulaştı.

Dünyanın önde gelen yüz haritalandırma uzmanlarından Dr. Chris Solomon, çalışmaya katılanlardan, ‘ideal güzellik’ olarak algıladıkları yüzleri program aracılığıyla yaratmalarını istedi.

Çıkan sonuçları, diğer 100 katılımcı, ‘çekicilik’ açısından değerledirdi. Daha sonra uzmanlar, puanlamaları da göz önünde bulundurarak yaratılan yüzleri bir araya getirdi.

İngiliz Daily Mail gazetesi, ortaya çıkan erkek ve kadın yüzünü, model David Gandy ve aktrist Natalie Portman’a benzediği yorumunu yaptı.

Doktor Solomon, çalışmanın, kadınlarla erkeklerin güzellik algıları arasındaki farkı da ortaya koyduğunu belirterek, Söz konusu erkek yüzünün güzelliği olunca kadınlar, erkeklerden daha feminen yüzler çizdi. Kadınlara göre “ince yüzlü, dolgun dudaklı ve traşlı erkek yüzleri daha çekici” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.