‘Eğitimle dünyayı değiştirmek elinizde’

  • 30 Mart 2015
  • 416 kez görüntülendi.
‘Eğitimle dünyayı değiştirmek elinizde’
Reklam

Bahçeşehir Koleji tarafından düzenlenen ve Bahçeşehir Üniversitesi tarafından desteklenen Eğitimle Dünyayı Değiştirmek Elinizde konferanslarının üçüncüsü Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, BAU İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Gürgen, Bahçeşehir Koleji Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özlem Dağ ve Bahçeşehir Koleji Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Lüle ‘nin katılımıyla 21 Mart Cumartesi günü Bahçeşehir Koleji Ankara Kampüsünde gerçekleşti.

Konferansta konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Yücel, eğitimin özüne bakılması gerektiğine dikkati çekerek, artık bireysel anlatıma giden bir düzenin olduğunu ifade etti. Kişiye özgü eğitim modeli anlayışının önemini vurgulayan Yücel, “Öğrencilerimizi ne kadar iyi tanırsak öğrencilerimize dokunabilir, tanıyabiliriz. Tanıyamazsak yardımcı olamayız. Kişiye özgü eğitim anlayışını her geçen gün geliştiriyoruz. Öğrencilerimizin çoğuna iletişim dilini öğretmeliyiz. Ne kadar çok dil biliyorsa o kadar çok iletişim içinde olursunuz” dedi.

Birlikte huzur içinde yaşanılması gerektiğine dikkati çeken Yücel, öğrencilere empati yapmanın öğretilmesi gerektiğini ifade etti. Yücel, Türkiye’de güvenli okul konseptini geliştirdiklerini belirterek, birlikte yaşamanın öneminin çocuklara anlatılması gerektiğini de yineledi.

Türkiye’de kaliteli ve çağdaş eğitimin öncülüğünü yapan Bahçeşehir Koleji, 2015 yılında düzenleyeceği bir dizi konferans ile eğitimin dünyadaki hızlı değişime nasıl ayak uydurması gerektiği yönündeki tartışmalara katkı sunmayı amaçlıyor. İstanbul ve İzmir’den sonra üçüncüsü, Bahçeşehir Koleji Ankara Kampüsü’nde gerçekleşen ‘Eğitimle Dünyayı Değiştirmek Elinizde’ konferansında, eğitimdeki değişim farklı açılardan ele alınarak, bireylerin gelecek dünyaya nasıl hazırlanacağı tartışıldı. Akademisyenlerin ve eğitimcilerin, kişiye özgü modeli, dijital eğitim, iletişim becerileri, yabancı dil eğitimi ve çok dillilik, başarı motivasyonu, bilim, girişimcilik ve inovasyon başlıklı sunumlardan oluşan konferans, her oturumun ardından yapılan soru-cevap bölümleriyle gerçekleştirildi.  

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.