Duşta Şarkı Söylemenin Faydaları

  • 02 Nisan 2015
  • 558 kez görüntülendi.
Duşta Şarkı Söylemenin Faydaları
Reklam

Sesi güzelleştirme yöntemlerinden biri de, duşta şarkı söylemek. Duşta şarkı söylemenin ses tellerine faydası oldukça yükse. Gelin, duşta şarkı söylemenin faydalarını öğrenelim.

Ses tellerinin güçlenmesi ve şarkı söylerken sesin daha iyi çıkması için uzmanların birçok tavsiyeleri bulunmaktadır. Daha önce sizler için sesi güzelleştirme yöntemlerinden bahsetmiştik. Şimdi ise ilginç bir yöntemi daha masaya yatırdık. Duşta şarkı söylemek… Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Elemanı ve hitabet konusunda çalışmaları bulunan Gökhan Bayram, duşta şarkı söylemenin de ses tellerine çok yararlı olduğunu açıkladı. Duşta şarkı söyleme alışkanlığı kazanarak sesi güzelleştirmek mümkün diyen Bayram, bu yöntemin yararından ise şöyle bahsetti:

Bayram, “Duşta yoğun bir buhar bulunur. Bu buharı solumak ses tellerine iyi gelir. Duş alırken şarkı söylemek ses tellerine çok faydalıdır. Çünkü buradaki nem ses tellerini rahatlatır. Bu fırsattan faydalanmalı” dedi.

Sesi güzelleştirmeye;

Bağırmadan konuşmanın,
Ilık su içmenin,
Ihlamur çayı içmenin,
Kekik ve tarçın bitkilerinin de faydası bulunmaktadır.

Aynı zamanda Bayram ’a göre, güzel bir sese sahip olmak için, güzel sesler dinlemek de çok yararlı. Sesinizi güzelleştirmek uygulamanız tavsiye edilen bu yöntemlerin faydasını göreceğiniz söyleniyor.

Forumda Tartışın
Sagliksiteniz.Com

23 Mart 2015 – 23:35:25 Yorum Yok 0 okunma 0 beğeni
Etiketler: duşta şarkı söyleme faydaları, duşta şarkı söylemek, duşta şarkı söylenir mi, ses nasıl güzelleşir, sesi güzelleştirme yöntemleri
Yorum yaz Yararlı buldum0
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.