Ducatti Motoruna Sahip Volkswagen XL Sport

  • 21 Haziran 2015
  • 674 kez görüntülendi.
Ducatti Motoruna Sahip Volkswagen XL Sport
Reklam

Paris Otomobil Fuarı ’nın başlaması ile birlikte markaların yeni modelleri ve konsept otomobilleri bir bir ortaya çıkmaya başladı. Volkswagen ’in standart XL1 konsepti şimdiye kadar üretilen en yakıt cimrisi otomobil olmayı hedefliyor olsa bile, Alman üreticinin henüz tanıttığı XL Sport konseptinin hedefi başka.

XL Sport derisinin altında Ducati 1199 Superleggera ’dan ödünç aldığı dünyanın en güçlü iki silindirli motorunu barındırıyor. 200 bg gücüyle bu ünite otomobilin 0-100 km/s sprintini 5.7 sn ’de tamamlamasını ve hızlanmanın 270 km/s ’ye kadar devam etmesini sağlıyor. Dakikada 11.000 devir çevirebilen 1199 cc hacmindeki ünite 7-ileri çift kavramalı şanzıman ile eşlenmiş. Otomobilin 18 inçlik dövülmüş magnezyum alaşım farları önde 205/40 R18, arkada ise 265/35 R18 ’lik yüksek performans lastikleri ile çevrelenmiş. Jantların hemen ardında bulunan seramik frenler ise karbon fiber gövdesi sayesinde yalnızca 890 kg ağırlığındaki otomobili durdurmak için görevlendirilmiş.

Volkswagen XL Sport 0.258 Cd ’lik hava sürtünme katsayısının yanı sıra makas kapıları, dijital gösterge paneli, titanyum rotları, magnezyum alaşım bileşenleri ile de dikkat çekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.