Dubai de Altın Kaplama Özel Araç

  • 21 Haziran 2015
  • 615 kez görüntülendi.
Dubai de Altın Kaplama Özel Araç
Reklam

Geliştirilen arabaya bakacak olursak neredeyse Dubai gibi bir sıcak ülke için yeniden oluşturulmuş. Bu nedenle ön camı ve tavana sahip değil. KTM X Bow GT modelinde bir ön cam olduğunu dile getirelim.

Orijinal hali ile aracın beygir gücü kapasitesine bakacak olursak 285 beygir de. Ağırlık ise 850 kilogram ağırlığında. Biraz daha açmak gerekirse eğer araç yerinden fırlarsa adeta bir kâğıt gibi havalanacak. Wimmer tarafından aracın içerisine Audi firmasının dört silindirli yapıya sahip olduğu 479 beygir gücünü ortaya çıkartan 520 Nm torkuna sahip motor ile değişiklik gerçekleştirmiş. Bu gelişimler sonucunda 0-100 kilometre hızlanması 2.9 iken 0-200 kilometre hızına ulaşması 9.9 saniye olarak belirlenmiş. Ferrari tarafında baktığımız da ise 458 Italia ’dan bir saniye daha hızlı olduğuna işaret.

Altın bir kaplama gövdesine sahip olan aracın altında ise karbonfiber monoblok bir tasarım harikası duruyor. Wimmer araç içerisinde Formula 1 tarzına sahip olan pushroad süspansiyonu aynı zamanda Brembo frenler kullanmış.Wimmer tarafından bu araç sıradan halklar içinde üretim altına alınacak. Firma sadece üretim sürecine imkânı yeten şirketlerle görüşme sağlayacak. Amerika sınırları içerisinde de ise 80.000 Dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip olduğunu açıklayabiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.