Donuk Omuz Neden Olur?

  • 01 Mayıs 2015
  • 576 kez görüntülendi.
Donuk Omuz Neden Olur?
Reklam

Omuz hareketlerinin kısıtlanması, omuz kapsülünün daralması olarak tanımlanan donuk omuz sorununun nedenleri ve donuk omuza yol açan diğer sağlık problemleri nelerdir makalemizde açıkladık.

Omuz eklemini sarmakta olan bağlardan oluşan omuz kapsülünün şişmesi ve kalınlaşması donuk omuz hastalığını ortaya çıkartır. Omuz hareketlerini ciddi anlamda kısıtlayan donuk omuz hastalığı tek veya iki omuzda birden husule gelebilir. Geçmeyen ağrı şikayetlerine neden olan donuk omuz nedenleri şöyledir:

Omuz ağrısının birçok sebebi olabilir. Bu sebeplerin bu kadar çok olmasının nedeni, omuzla ilgili çok sayıda hastalığın olmasıdır. Donuk omuz nedeni romatizmal hastalıklar olabilir, sıkışma hastalıkları ya da doğumsal hastalıklar da omuzu etkileyebilir. Orta yaşlılarda ve bilhassa da kadınlarda donuk omuz şikayetine sıkça rastlanır.

Donuk omuz sebepleri ve risk faktörleri

Bir ameliyat veya kırık sonrası omzun uzun süre hareket ettirilmemesi, Şeker (diyabet) hastalığı, Tiroid bezinin fazla çalışması (hipertiroidi) Tiroid bezinin az çalışması (hipotiroidi) Kalp damar hastalıkları Akciğer hastalığı Tüberküloz Parkinson hastalığı
Sagliksiteniz.Com

21 Nisan 2015 – 23:30:49 Yorum Yok 83 okunma 0 beğeni
Etiketler: donuk omuz, donuk omuz hastalığı neden olur, donuk omuz nedenleri, donuk omuz nedir, donuk omuz sebepleri
Yorum yaz Yararlı buldum0
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.