Domuz gribi korkutmaya devam ediyor!

  • 02 Nisan 2015
  • 457 kez görüntülendi.
Domuz gribi korkutmaya devam ediyor!
Reklam
Kocaeli ’de domuz gribi: 1 kişi öldü, 2 kişi tedavi altında

Milliyet’te yer alan habere göre Darıca Farabi Hastanesi ile Kocaeli Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi ’nde de iki hastanın tedavisine devam ediliyor.

Darıca Farabi Devlet Hastanesi acil servisine geçen Cuma günü titreme ve yüksek ateş şikayetiyle başvuran Güler Akbaş ’a H1N1 virüsü teşhisi konularak yalıtımlı özel yoğun bakım odasında tedaviye alındı. Akbaş, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Aynı şikayetlerle hastanenin acil servisine başvuran başka bir kadın hastanın da H1N1 virüsü taşıdığı ve yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü, durumunun ciddi olduğu bildirildi. Kocaeli ’de ayrıca Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ’nde de aynı virüsü taşıyan bir hastanın tedavisine devam ediliyor.

Darıca Farabi Hastanesi ’nde hayatını kaybeden Güler Akbaş ’ın H1N1 virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterince de doğrulandı. Bunlarla ilgili açıklamanın Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacağı belirtildi.

SİVAS’TA BİR KİŞİ DOMUZ GRİBİNDEN YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ

Sivas ’ta da 39 yaşındaki Mustafa Atar, domuz gribi tanısıyla tedavi gördüğü hastanede Mart ayı başında yaşamını yitirmişti.

Sivas ’ta özel güvenlik şirketi sahibi evli ve 3 çocuk sahibi Mustafa Atar, yüksek ateş şikayeti ile 19 Şubat ’ta Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ’ne başvurmutu. Atar ’dan alınan kan örnekleri Ankara ’a gönderilerek incelenmiş, yapılan tetkiklerde Atar ’ın kamuoyunda ’domuz gribi ’ olarak bilinen H1N1 virüsüne yakalandığı belirlenmişti. Hastanenin anestezi yoğun bakım servisine yatırılan Atar, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirmişti.

ALANYA CEZAEVİ’NDE ‘DOMUZ GRİBİ’ PANİĞİ

Antalya’nın Alanya İlçesi ’ndeki L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ’nda gribal enfeksiyon geçiren mahkumlar arasında ’domuz gribi ’ paniği yaşandı.

Cezaevinin açık bölümünde gribal enfeksiyon geçiren bir hastanın kalp krizi de geçirerek hastaneye kaldırılması hükümlü ve tutuklular arasında ’domuz gribi ’ paniğine neden oldu. Cezaevinde görevli aile hekiminin muayene ettiği hükümlü ve tutuklular arasında bronşit, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyon tespit edilen 9 ’u Alanya Devlet Hastanesi ’ne sevk edildi. Hastalar burada yapılan tedavilerinin ardından taburcu edilerek cezaevine gönderildi.

Cezaevinde domuz gribi söylentilerinin artması üzerine sağlık şikayeti olan tüm hükümlü ve tutuklular dün akşam geç saatlere kadar muayene edildi, ancak ciddi bir hastalığı olana rastlanmadı. Gribal enfeksiyon geçirdiği belirlenen 9 hastadan alınan kan örneği ise incelenmek üzere Ankara ’ya gönderildi.

’ENDİŞE EDİLECEK BİR DURUM YOK ’

Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Tevfik Yazan, hastanede şu an için domuz gribi tanısıyla tedavi gören bir hasta olmadığını söyledi. Mevsim itibariyle soğuk algınlığı, nezle ve grip salgını şikayetleriyle ilgili artış yaşandığını belirten Yazan, “Endişe edilecek bir durum yok. Domuz gribi dediğimiz hastalık da yine diğer gribi yapan virüsle aynı ekipten. Burada önemli olan kişinin bağışıklık sisteminin durumu. Tüm griplerde ve soğuk algınlığında kişinin bağışıklık sistemi zayıfsa sıkıntılı tablolar ortaya çıkabiliyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.