Diyet Yaparken Ne İçtiğinize Dikkat Edin

  • 26 Aralık 2017
  • 542 kez görüntülendi.
Diyet Yaparken Ne İçtiğinize Dikkat Edin
Reklam

Diyet Yaparken Ne İçtiğinize Dikkat Edin

Diyet yaparken gözden kaçırılan noktalardan biri, içeceklerin diyet üzerindeki etkisidir. Diyetiniz sırasında ne içtiğinize dikkat etmezseniz alacağınız sonuç sizi mutlu etmeyebilir.

Diyet yaparken hangi içeceklerin dostunuz olduğunu biliyor musunuz?

  • Su; tabi ki diyet yaparken en önemli yardımcınız olacaktır. Hangi diyet programını uygularsanız uygulayın bol su tüketimi ilk öneriler arasında yerini alır. Sağlıklı bir içecek olmasının yanı sıra günde 8 – 10 bardak su tüketimi metabolizmanızı hızlandırarak diyetinize de büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Ayrıca yemeklerden önce ve yemekle birlikte içilen su tokluk hissi yarattığı için daha az yemenizi de sağlar.
  • Yeşil çay; masum bir içecek olmakla birlikte günde 1 fincan yeşil çay kilo vermeyi de kolaylaştırır.
  • Kahve; iyi bir antioksidan olan kahve bazı diyabet türlerine karşı da iyi bir koruyucu olarak biliniyor ve uzmanlar tarafından öneriliyor. Günde 2 – 3 fincan şekersiz ve sütsüz kahve konsantrasyonunuz üzerinde de olumlu etkiler gösterecektir.
  • Domates suyu; düşük kalori içermesi nedeniyle diğer meyve suları yerine domates suyunu tercih edebilirsiniz.
  • Yağsız süt ve ayran; çok sık tercih etmemekle birlikte diyetinizde kalsiyum desteği için yer verebileceğiniz içecekler arasında.

Diyetinizde yer vermeniz gereken, kilo vermenize yardımcı olacak içeceklerden bahsettik. Bir de yanından bile geçmemenizi önereceğimiz içecekler var elbette. Lezzetli olsalar da sizi kandırmalarına izin vermemeniz gereken içecekler neler acaba?

  • Enerji içecekleri; diyet sırasında kendinizi halsiz hissedip bir enerji içeceği ile canlanmak isteyebilirsiniz. Ama kesinlikle uzak durmalısınız, enerji içecekleri yaptığınız tüm kalori hesaplarının boşa gitmesine neden olacak kadar çok kalori içeriyorlar.
  • Meyve suyu; taze ve doğal meyve sularına diyetinizde yer verebilirsiniz elbette. Ancak meyve şekerinin de diyetinize fazladan şeker ilave etmek anlamına geleceğini unutmamalı ve meyve suyu içtiğiniz günlerde dengeyi korumak için önlem almalısınız. Hazır meyve suları ile meyve konsantresi içeren gazlı meyve sularını ise diyetinizin başarısı için tamamen unutmanızı öneriyoruz.

Bunların dışında alkollü ve gazlı içeceklerin de yüksek kalori içerdikleri kadın portalı diyet haberlerinde sıkça yer verilen konular arasında.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.