Diyet ve Yumurta

  • 26 Aralık 2017
  • 663 kez görüntülendi.
Diyet ve Yumurta
Reklam

Diyet ve Yumurta

Uzun yıllar hakkında pek çok olumsuz yorum yapılan yumurtanın hak ettiği değeri nihayet kazandığını söyleyebiliriz. Yumurta ile ilgili bugüne dek söylenen her şeyi bir kenara bırakıp diyetiniz için ne kadar değerli bir besin olduğunu anlatan yazımızı okumalısınız.

Kas Gelişimi için En Zengin Besin Kaynağı Yumurta

Kas geliştirmek amacıyla spor yapanların çok fazla yumurta tükettiklerini duymuşsunuzdur. Yumurtanın içerdiği protein, aminoasit, A, B, D ve E vitaminleri, kas gelişimi ve kasların korunması için çok önemlidir. Tabi tek faydası bu değil. Yumurta, içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde karın ve bel çevresindeki yağların yakılmasını da hızlandırır.

Dengeli Kolesterol Kilo Vermeyi Hızlandırıyor

Yumurtanın bugüne dek söylenenlerin aksine kolesterolü dengelediği son günlerde sıkça dile getiriliyor. Yapılan araştırmalara göre yumurtanın kolesterol seviyesini dengede tutmayı sağlayan etkisi nedeniyle yumurtaya diyetinde yer verenler daha hızlı kilo verebiliyor.

Diyet Yaparken Mutsuz Olmayın

Diyet yapanların en çok şikâyet ettikleri konunun, halsizlik ve yorgunluk hissi olduğu belirtiliyor kadın portalı haberlerinde. Yumurta zengin içeriği nedeniyle sadece bedensel olarak enerji vermiyor, aynı zamanda ruh sağlığı üzerinde de olumlu etkileri var. Günde en az bir yumurta yiyin ve hem mutlu hem enerjik olun.

Yumurta Yiyin, Tok Hissedin

Protein değerinin oldukça yüksek olması, yumurtanın tok tutmasını sağlıyor. Sabah kahvaltısında yumurta yiyenlerin daha az acıktıkları ve diğer öğünlerdeki kalori tüketiminin de düştüğü yapılan tespitler arasında.

Yumurta Diyeti Nedir?

Yumurtanın bunca olumlu etkisinden yola çıkılarak geliştirilen yumurta diyeti çok kolay uygulanır bir diyet olmasının yanında hızla kilo vermekte de oldukça etkili.

Yumurta diyetinde dikkat edilmesi gereken tek şey; haftanın her günü ve günde üç öğün yumurta tüketmek. Tabi beraberinde sebze, meyve ve karbonhidratlara da diyette yer vermek gerekiyor. Diyetinizi sporla da desteklediğinizde kilo vermekle kalmayıp yumurtanın etkilerini kaslarınızda da göreceksiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.