Burç sembolleri ve anlamları

  • 12 Temmuz 2015
  • 1.239 kez görüntülendi.
Burç sembolleri ve anlamları
Reklam


Burç sembolleri ve anlamları nelerdir?

Koç Burcu Sembolleri ve anlamlarını merak ediyorsanız aşağıdaki yazımızda tüm burçların sembollerinin resimlerini görebilirsiniz ayrıca anlamalrınıda kısa bilgiler halinde okuyabilir konuyla ilgili bilmediklerinizi öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu Sembolü ve Anlamı

​IMG

Koç burcunun sembolü boynuz figürüdür. Bu figür cesaretin ve atılganlığın simgesidir. Tek bir noktadan açılan bu boynuz figürü koç burcunu çok iyi temsil ediyor. Çünkü koç burcu başarı ve zafere sıfırdan ulaşmaktan haz alan bir burçtur.

Boğa Burcu Sembolü ve Anlamı

​IMG

Boğa burcunun anahtar kelimesi sürekliliktir. Bu figürde süreklilik çemberle anlatılmış. Boğa burcu bu figürde bulunan boynuzlar gibi dış dünyaya tümüyle açılır ve sevdiklerini kucaklar. Boğa için her şeyden önce dostluk ve koruyuculuk gelir.

İkizler Burcu Sembolü ve Anlamı

​IMG
Bu figürde öncelikle ikiz bir öge göze çarpıyor. İkizler burcu her ne kadar çift karakterli ve dengesiz diye algılansa da aslında ikizlerin bu iki açıdan olaylara bakış özelliği ona ayakları yere sağlam basan dengeli bir duruş vermiştir.

Yengeç Burcu Sembolü ve Anlamı

​IMG

Yengeç burçları duygusallıkları ile bilinirler. Duygusal olmalarının nedeni diğer insanlardan beslenmesidir. Hem çevresindekilerin ruhunu kendi güzellikleriyle besler hem de ihtiyacı olan enerjiyi yine sevdiklerinden alır.

Aslan Burcu Sembolü ve Anlamı

​IMG

Aslan burcu Güneşten enerjiyi diğerlerinde tıpkı bu şekildeki gibi yayar. Liderlik özelliği aslında Güneş’ten aldığı enerjiyi insanlara aktarmasıdır.

Başak Burcu Sembolü ve Anlamı

​IMG

Bu semboldeki orantılı kavisler Başak burcunun düzen ve tertip ilkelerini simgeler. Her ne kadar bu kavisler iniş ve çıkış gösteriyor gibi dursa da Başak’ın yükselişe ve başarıya giden yolda ne kadar sağlam adımlar attığının ve ara ara durup mevcut durumunu analiz ettiğinin simgesidir.

Terazi Burcu Sembolü ve Anlamı

​IMG
Terazi burcu dengenin ve adaletin timsalidir. Sembole bakıldığında anlaşılacağı gibi Terazi geniş bir alana yayılıp ağır bir duruş sergiler dışarıdan bakanlar da onun kolay kolay devrilmeyeceğine ikna olurlar.

Akrep Burcu Sembolü ve Anlamı

​IMG
Akrep burcu aynı ismi paylaştığı hayvanın birçok özelliğini almıştır. Sembolde de görüldüğü gibi kuyruk gibi.. Akrep burcu düşmanına karşı acımasızdır, size Dünya senin etrafında dönmüyor diyebilecek nadir burçlardandır.

Yay Burcu Sembolü ve Anlamı

​IMG

Yayın sembolize edildiği bu ok işareti konumlandığı yay içerisinde emin ellerde olduğunun bilincindedir. Yay burcunun da da aynı şekilde yaşam sevincini katlayarak çoğaltabilmek için, hikayelerini anlatıp aslen kendini neşelendirmek için başka insanlara ihtiyacı vardır.

Oğlak Burcu Sembolü ve Anlamı
​IMG
Oğlak burcu bu sembolde daha keskin virajlarla anlatılmıştır. Bunun sebebi şudur: Oğlak hayatını iki evre olarak yaşıyor ve genç oğlaklar ile yaşlı Oğlaklar arasında ciddi farklar görülüyor.

Kova Burcu Sembolü ve Anlamı
​IMG

Kova burcu deniz dalgasıyla sembolize edilmiştir. Kova burcu Deniz dalgası kadar anlaşılmaz, deniz kadar derin, deniz kadar engin, deniz suyu kadar milyon bileşenden oluşan bir burçtur.

Balık Burcu Sembolü ve Anlamı
​IMG

Balık burcu diğer insanlarla bir köprü kurmadan yaşayamaz. Bu simgede de bu özelliği anlatılmıştır. Gerek konuşarak, gerek dokunarak diğer insanların ne düşündüğünü, ne hissettiğini öğrenmek isteği içindedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.