Buğday ruşeym yağının faydaları

  • 10 Nisan 2015
  • 447 kez görüntülendi.
Buğday ruşeym yağının faydaları
Reklam

Buğday ruşeym yağı buğday ruşeym yağı faydaları buğday ruşeym yağının yararları buğday ruşeym yağı ne işe yarar buğday ruşeym yağı neye iyi gelir buğday ruşeym yağının faydaları nelerdir gelin sagliksiteniz.com ’da…

Buğday ruşeym yağı buğday ruşeym yağı faydaları buğday ruşeym yağının yararları buğday ruşeym yağı ne işe yarar buğday ruşeym yağı neye iyi gelir buğday ruşeym yağının faydaları nelerdir gelin sagliksiteniz.com ’da öğrenelim.

Buğday ruşeym yağının faydası

Buğday ruşeymi yağının çok miktarda ihtiva ettiği A1, B1 ve E vitamini adeta bunama hastalıklarına karşı kalkan görevi üstleniyor ve bilhassa da Alzheimer hastalığını ciddi oranda önlüyor. Hele ki Alzheimer ’a yatkınlığı bulunan kişilerin buğday ruşeymi yağı kullanması, neredeyse bu hastalığın risklerini yok ediyor diyebiliriz.

Aynı zamanda buğday ruşeymi yağı Omega-3, Omega-6 ve Omega-9 yağ asitlerinden yana da çok zengindir. Bunların dışında daha pek çok besin maddesini bünyesinde bulunduran buğday ruşeymi yağının faydaları da oldukça fazladır. Buğday ruşeymi yağı yararları ise şunlardır:

Tam bir antioksidandır ve bu özelliği sayesinde kansere ve yaşlanmaya önlem almamızı sağlar. Çocukların büyümelerinde ve kemik gelişimlerinde rol oynar. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir. Erkeklerde prostat kanserine karşı koruyuculuk sağlar ve üreme faaliyetlerini aktive eder.

Beyin fonksiyonlarının sağlıklı çalışmasına yardımcı olur, kalbi korur, kan basıncını düşürür ve şeker hastalarının damar hasarlarını önlemede etki eder. Buğday ruşeymi yağının faydaları bu kadarla da bitmiyor. Hayati organlarımızın ve damarlarının yağlanmasını önler,kolesterolü düşürür, yorgunluktan korur. Sivilce ve egzama gibi cilt sorunlarını tedavi eder, selülitleri giderir, yanık ve yara tedavisinde etkilidir, hassas ve yıpranmış saçları onarır.

Sagliksiteniz.Com

29 Mayıs 2014 – 10:00:00 Yorum Yok 58 okunma 0 beğeni
Etiketler: buğday ruşeym yağı, buğday ruşeym yağı faydaları, buğday ruşeym yağı ne işe yarar, buğday ruşeym yağı neye iyi gelir buğday ruşeym yağının faydaları nelerdir, buğday ruşeym yağının yararları
Yorum yaz Yararlı buldum0
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.