Bir Hayal Kurdum

  • 29 Ekim 2012
  • 3.444 kez görüntülendi.
Bir Hayal Kurdum
Reklam


Günleri geçsin diye bekleyerek çarelerim kördüğüm olmuş, bak buda bitti..
Attım ardıma çıkacağım en son yokuşuda dostum, umrumda değil artık hiç bir şey. Ağlayan eller göz yaşı dolsada hep akıtır hiç durmaksızın elden ne gelir söyle bana.
Yalanlar ardına gizlenen her şey bir çırpıda çıksın bu dilimden, gerçeği görmek, gerçeği tanımak acı verir ancak en doğrusu buymuş.
Tanımadığım insanlara baktım yanılır insan bunu anladım önyargılı davranmak kimsenin haddine düşmez. Sırtımı vurduğum sandalyeler artık beni istemiyor sanırım, yine bir sabahıma merhaba derken bakmışsın yine yapayalnız ben.. Alışkınım hiç fark etmez dağların ardına gitsem bile dilimde dolananb ir kaç isim var dostlarım artık onları anarım..

Dikerim boynumu yenikte olsam benimle yürüyenleri hissederek, unutma bir gün gelecek umutların hatrına doğacak bu güneş. Elleri açtım yalvarır oldum, yumruğu sıktım göz yaşı doldum, gözleri yumdum bir hayal kurdum, bitti umudum bak yine doldum..

Dünden bu güne bir ışık yapmak yarını aydınlatmak zor, boşluklarda dönüp dolaşmak kararsızca adım atmak.. Aşacağımız kaç engel var ya da yıkacağımız hangi duvar kaç kere denesek yine aynı çok mu büyük bu bize bu küçük kulvar.

Bir tarafımda tek bir yokuş diğerindeyse boş umutlar.Hayata bir yön verdiğim anda zorunlu şeyler kaybolacak, ruhumda yeniden bir eksiklik ya da bir taş oynayacak telafisiz adım atmak çok zor sonlandırmak bir şeyleri, hep güçtür anlamadım gitti çok mu şey istedik acaba bizler?
Kağıt kalemle bir mektup yaptık üç satır yazdık nerelere vardık. Aradığımız tek bir şey var mutlulukla dolu bir sandık. Bulduk sandık her seferinde devam dedik kaldığımız yerden, yine yanıldık hep başa döndük sustuk sustuk hep sabrettik. Yorulduk kaldık olduğumuz yerde topladık güçleri dostlarımızla hep, kalktık gittik yolumuza düştüğümüz yerden sardık yaralarımızı düştük yollara, yolumuz doğrumu acaba bilmem farklı mı birşeyler önceki günden…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Esermax dedi ki:

    Güzer bir makale olmuş eline sağlık caner bey farklı yazılarınızı daha çok görmeyi umut ediyorum ve başarıların devamını dilerim…)

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.