BAŞAĞRISINA PAPATYA YAĞI İLE MASAJ

  • 22 Haziran 2015
  • 522 kez görüntülendi.
BAŞAĞRISINA PAPATYA YAĞI İLE MASAJ
Reklam

Papatya yağı ile başınıza masaj yaparsanız baş ağrınızın geçmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca belinizde hissettiğiniz ağrılara da papatya yağı çok faydalıdır. Çocuk ve bebeklerdeki karın bölgesi ağrılarında papatya yağı ile yapılacak olan masaj etkili olacaktır. Papatya yağı romatizmal ağrılar için de kullanılır.

Küvetinize bir avuç papatya atıp dinlenin ve sonra papatya sabunuyla banyo yaparak çıkın.
Kleopatra ’nın papatyadan güzellik iksiri yapmalarını istediği, uzmanları onun için papatya sabununu icat ettiklerinde Kleopatra papatya sabunundan vazgeçemez olmuştur. Papatya sabununun iltihap giderici, mantar, egzama ve selülit tedavisi için çok olumlu etkisi olduğu bilinmektedir. Cilt parlaklığı için de papatya sabunu iyi bir yardımcıdır.

On gram papatya yeter
On gram papatyayı takriben bir litre suda haşlayın sabah ve akşam olmak üzere birer çay bardağı için.
İşte etkileri:
Baş ağrıları, göğüs ağrıları, karın ağrıları ve omuz ağrılarını giderdiği gibi öksürüğü kesici, terletip ateş düşürücü, iştah açıcı ve vücutta biriken toksinleri dışarı atıcı özellikleri de vardır. Yine aynı papatya terkibiyle hazırlayacağınız papatya suyunu ağız içi iltihaplarında gargara yaparak kullanabilirsiniz.

Takriben 100 gram zeytinyağının içine 20 gram papatya çiçeği koyun ve bununla romatizmalı yerlerinizi ovun. Papatya yağında olduğu gibi bu terkiple yapacağınız masaj da size iyi gelecektir.

Onar gram kadar menekşe, şahtere, mürver çiçeği, ayrık kökü, kayış kıran ve labada bir litre suda kaynatılıp içildiğinde insanı terleterek vücutta biriken toksinleri atmaya yarar.
Papatyanın suyu elde edilerek içildiğinde böbrek taşlarını eritici etkisi olduğu rivayet edilmektedir. Bu su bağırsak parazitlerini de düşürücü etkiye sahiptir.

Takriben iki bardak kaynar haldeki suyun içine 5, 6 tane kadar papatya atın ve bir örtünün altına girerek bu suyun buharıyla buhar banyosu yapın.

Kime yasak?
Papatyanın fazla içilmesinin mide bulandırıcı etkisi vardır. Bu sebeple hamilelere yasaktır.

москва продвижение сайтовфитнес клуб абонемент тц бумdubai best escortsнгоронгоро національний паркаквалоо отзывыаквалоо отдых

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.