Aziz’im…

  • 02 Haziran 2012
  • 2.015 kez görüntülendi.
Aziz’im…
Reklam

İlk önce bunu koyu bir Beşiktaş taraftarı olarak tarafsız bir şekilde tüm haliyle yazdığımı,altını çizerek belirtiyorum…

Aziz Yıldırım deyince aklınıza ne geliyor ? 14 yıllık büyük başkan,büyük taraftar,Fenerbahçe’yi dünya’nın en zengin kulüpleri arasına sokma başarısı,şampiyonluklar,Avrupa’da derece ve en önemlisi ÇAĞLAYAN ADLİYESİ…

Bakıyorsun ki bir adam şike’den dolayı aniden apar topar içeri alınıyor,ne olduğunu anlamıyorsun.Kafan allak bullak,gergin vaziyettesin.

Taraflarlar gergin bekleyiş içerisinde,kimi rakip taraftarlar “yazık oldu adama”,”oh olsun Aziz’e müstahaktı.” gibi sözler sarfediyor..

Gel zaman git zaman olay iyice açıklığa kavuşuyor gibi oluyor.Ekranlar da gizli kamerayla çekilmiş sözde şike görüntüleri,resmi belgeler.(Şike’nin resmi belgesi olduğunu da ilk kez bu ülke de duydum.)

Taraftarın dilinden şunları duydum; “Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı ile aynı ihaleye girdi,ihale’den sen çekil,ben çekil mevzusu olunca Tayyip hemen içeri aldı.”  kimi vatandaşın sözleri de farklıydı haliyle. “NATO ihalesini Türkiye’de alan tek kişidir Aziz Yıldırım ve Tayyip ile girdiği ihale olayında,ihaleyi Tayyip’e kaptırmadığı için içeride.” 

Aslında kısaca konuyu bulandırmadan şunu söylemek istiyorum.Aziz Yıldırım’ı fazla tanımadığımdan ve iyice araştırmadan damgaladığımı anladım.Zamanında kendisini sevmediğimi de itiraf edebilirim.Ve hakkında “kaçakçı,her türlü pisliğe bulaşmış insan,şikeci vs.” gibi cümleler sarfettim .

Fakat olayın iç yüzü ve gerçekler ortaya çıktıkça Fenerbahçe taraftarı ve Aziz Yıldırım’a sahip çıkma ve destek verme hissi doğdu birden..Ayrıca Aziz Yıldırım içerideyken şu sözünü de hiç unutmuyorum.”Ülke elden gidiyor,şike konuşuluyor.” bu çok önemli ve kaale alınması gereken söz..

Velhasıl Kelam;

“Yahu adamı şikeden aldım diyorsun,delil yok belge yok.Tıkıyorsun dört duvar arasına ve 1 yıla yakın suçlu olduğu ispatlanmadığı halde içeride tutuyorsun.

Diyelim ki suçlu !  Neden aylarca içeride şike’den alınan futbolcu ve yöneticileri saldın dışarı ? Madem herkes suçsuzsa Aziz Yıldırım’ın içeride ne işi var ? Eğer Aziz Yıldırım suçluysa suçu ne ?  Haliyle kafa kurcalayan ve gereksiz gözüken, halbuki çok ciddi bir konu…

Yazımın son satırlarında büyük Fenerbahçe taraftarına çağrım var;

Bu yaşadığınız olayları sakın ama sakın gevşeklikle unutmayın,seçim zamanı kaypaklık yapmayın ! Sorumluları da sandığa gömmeyi unutmayın.He eğer sözünüz’den döner, “Aziz Başkan da çıktı içeriden nasılsa,yine de verelim oyu gitsin” derseniz,işte o zaman o caygınlar’dan farkınız kalmaz…

İnşallah en kısa sürede tahliye haberini alırsınız..Kalın sağlıcakla

             

                                                                                                                                                                              BURAK MANAP  

https://twitter.com/#!/burakmanap

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.