Ayrılık Vakti Mi Yaklaştı Yoksa Hep Var Mıydı?

  • 02 Temmuz 2012
  • 975 kez görüntülendi.
Ayrılık Vakti Mi Yaklaştı Yoksa Hep Var Mıydı?

Aşk her zaman ayrılıkta mı belli olur? Birlikteyken yazılmıyor kağıda şiirler, gittikten sonra dökülmeye başlıyor kelimeler yaşlarla birlikte..
Giden bir sevgili, yıkılan hayaller, kırılan bir kalp, umutsuzlukla kaplanan koskoca bir dünya..


Doğum gününe hazırlanmış uzun uzun mesajlar ve gönderilmeyi bekleyen yüzlerce gül.. Her zaman mı hevesi kursağında kalır insanın? Sabırsızlıkla beklediği güzel bir gün tüm hasretiyle, hüznüyle birlikte elindemi patlar bir insanın? Aşk her zaman mı böyledir? Seversin, çok seversin, haddinden fazla seversin ve GİDER! Üstelik yaşanmışlıkların hatrını saymadan gider, boş boş gider, tek kelime etmeden gider, çok rahat gider.. ve kalakalırsın kendinle neye uğradığını şaşırırsın başlarsın abuk sabuk şarkılar dinlemeye, hatırlamadığın anılar gelir gözlerinin önüne, her şeye saldırma hissi oluşuverir birden bire ve kendini bulursun kağıdın başında alkolünde verdiği aptalca bir cesaretle yazmaya başlarsın.


Sayıklarsın kendi kendine sebep ararsın.. ararsın.. ararsın.. ve işin içinden çıkamazsın çünkü tek sebep çok sevmektir, kendinden fazla sevmektir, sığdıramamaktır dünyaya(!) Hep aynı formaliteler, aynı kelimeler, aynı kader. Ne kadar seversen o kadar gidermiş sevgili. Elde olmuyor işte sen seviyorsun o gidiyor cümleyi tamamlayan biri olmalı tabii..


Nazar boncuğu mu eksikti acaba bu kadar yaşanmışlığa bir anda nazar değmiş olmalı.Bilinmez belkide çok su verilince ölüyor çiçek misali.Bilinen tek şey ne yaparsan yap, ne kadar seversen sev gider.Hemde hiç bir şey söylemeden gider gitme diyemezsin arkasından, desende değişen bir şey olmayacaktır zaten gitmekte huzur bulacağını düşünüyorsa durduramazsın o hayatı yaşamak aklına girmiş bir defa geri geldiğinde açılacak bir kapı olmayacağını bile bile gider . Sen sevmişsin sevmemişsin ne farkeder?!


Çocuk gibi ağlarsın sadece saklamaya çalışırsın ama kendinden kaçamazsın sende. Yastığın şahit olur, yorganın şahit olur susturursun onuda yastığpı ters çevirir gözyaşlarının üstüne yatarsın hiç bir şey olmamış gibi zorla uyumaya çalışırsın çünkü sabah bambaşka sorumluluklar seni beklemekte. Ayrılık yazdırıyor aşkı böyle anca aptal aptal yazarsın, kendi kendine tripler, isyanlar, nefretler.

Bütün duyguların birbirine karışır ne diyeceğini ne yapacağını bilemezsin. Ağlamak mı, duvar yumruklamak mı, hesap sormak mı, ard arda sigara yakmak mı hangisini yapacağını bilmezsin. Hepsini birbirine karıştırır bir salak gibi dolanır durursun etrafta neye saldıracağını bilmezsin.İşte böyledir sevenin ayrılığı..

Ben bir şeyi biliyorum artık. Bir daha ayrılığı yazmayacağım.

cNr~

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ