Ayrılık Aşkı Öldürmesin

  • 26 Aralık 2017
  • 517 kez görüntülendi.
Ayrılık Aşkı Öldürmesin
Reklam

Ayrılık Aşkı Öldürmesin

Son dönemde kadın portalı haberlerinde sık karşılaşılan konulardan biri de uzun mesafe ilişkilerinin sürdürülmesine dair yöntemler. Bir ilişkide araya mesafenin girmesinin ilişki açısından yıpratıcı ve tarafları yorucu olacağı muhakkak. Yine de aranızdaki kilometreleri bertaraf edip ilişkinizi sürdürmek istiyorsanız, önerilerimize kulak vermeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Kavuşma Zamanına Netlik Kazandırın

Bir nedenle sevdiğinizden uzak kalacaksanız ancak bu süre içinde ilişkinizin yıpranmasını istemiyorsanız; ayrılığın ne kadar süreceğini tam kestiremeseniz bile tünelin sonunda ışık olduğunu görmenizi sağlayacak hedefler belirlemeniz yararlı olacaktır. Örneğin, “2 yıl ayrı kalacağız ama 2 yılın sonunda bir araya gelecek ve aynı hayatı paylaşacağız” diyebilmek ilişkiye dair motivasyonunuzu arttıracaktır. Tabi bu kararın çiftlerin ortak kararı olması ve iki tarafı da sabırsızlandırması oldukça önemli.

Kuralsız Olmaz

Ne sıklıkta iletişim kurulacağı, hangi aralıklarla ziyaretlerin gerçekleştirileceği ve ayrı kalınan süreçte sadakatin nasıl korunacağına dair kurallar, uzun mesafe ilişkisinde tarafların kendilerini rahat hissetmelerini sağlayacaktır.

Hayat Devam Ediyor

Uzun mesafe ilişkilerinde özellikle kadınların en sık yaptığı hatalardan biri, ayrı kalınan dönemde tüm hayatın askıya alınmasıdır. Bu durum zaman içinde eksikliğini duyduğunuz pek çok şey için partnerinizi suçlamanıza neden olacağı gibi tüm düşüncenin karşı tarafa yoğunlaşması nedeniyle ilişkiyi de olumsuz etkileyecektir. Bunun yerine ayrı kalacağınız süreyi avantaja çevirmeye çalışmalısınız. Yeni bir sosyal çevre edinmek, ya da birlikte kuracağınız geleceğe ilişkin hazırlıklar yapmak, sevgilinizin yokluğunda kişisel gelişiminize yönelik eğitimlere katılmak gibi aktivitelerle yalnız olduğunuz süreyi daha verimli değerlendirebilirsiniz.

Adaletli Ziyaret Programı

Hep aynı tarafın diğerini ziyaret etmesi yerine iki tarafın da görüşmek için eşit derecede gayret göstermesi uzun mesafe ilişkileri için önemlidir. Böylece hem sevgilinizin yeni yaşam alanı, çalışma ve soysal ortamı hakkında fikir sahibi olabilir hem de ilişkide dengeyi sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.