Atatürkün Bu Kadar Tartışıldığı Bir Dönem Görmedim!

  • 23 Ağustos 2012
  • 1.435 kez görüntülendi.
Atatürkün Bu Kadar Tartışıldığı Bir Dönem Görmedim!
Reklam

Merhaba arkadaşlar,

Çocukluğu Atatürk hayranlığıyla geçmiş ve hala da hayranlıkla saygı duyan birisi olarak, Atatürk’ ün bu kadar tartışıldığı ve bu kadar hakaretin moda olduğu başka bir dönem görmedim. Artık Atatürk’ e hakaret etmek moda haline geldi ve ülkesine kendini feda etmiş, padişahlar ülkesini düşmana bırakıp kaçarken hakaret ettiğiniz bu “Adam” bir şekilde insanları birlik bütünlüğe davet ederek dev bir organizasyon yapmış ve dört bir yandan kuşatılan ülkeyi bu günlere getirmiştir.

Bunu günümüze göre kıyaslayacak olursak götü boklu pkk sokağımıza inip araçları, evleri yakıp yıkarken, otobüslere molotof kokteyli atarken 10 kişiyi toplayıp müdahale edemediğimizi düşünebilirsiniz daha 10 kişiyi bir araya getiremeyen bir milletiz!

Hiç yoktan koskoca bir ülke kurmuş ve yönetim rejimini değiştirebilmiş bunu yaparkende her insanın özgürce yaşamasını ilke edinmiş bir insan bugün Atatürk’ ün vermiş olduğu özgürlük ve özgür düşünce ile gözünü açıyor ve hemen başlıyor yediği kaba sıçmaya, özgürlüğüne kavuştuğu adam sayesinde rahatça o adama hakaret edebiliyor ne kadar mide bulandırıcı bir durum. Bütün dünyanın imrendiği bir kişilik, tüm dünya liderlerinin onun düşüncelerini benimseyip bu düşüncelerden yola çıktığı şu zamanda biz kendi liderimizle gurur duymuyor ve ondan nefret ediyoruz. Bu kadar nankör bir millet dünyanın hiç bir köşesinde yok. Biz Atatürk’ ü peygamber ilan etmedik ancak bu günkü durumumuzu Allah’ ın izni ile Atatürk başarmıştır bize emanet etmiştir. 1938 yılında ölmüş bir insan şu dönemde dahi kin ve nefretle anılıyorsa bu da başarılarının göstergesidir.

Atatürk’ ün yanlışları da oldu tabii o kadar çok hatası vardı ki bunları sıralayacak olursak eğer ,

Kadınlara hiç bir hak vermemeliydi bunu yapmış olsaydı beş para etmez kadınlar çıkıpta pis ağızlarına Atatürk’ ü almazdı, hatta çıkıp mide bulandırıcı sözler sarfetmezdi ya dili kesilirdi, ya kafası!

Seçme hakkı olmasaydı bir kişi babası oğlu dayısı amcası geçseydi sırayla böylece başımıza getirdiğimiz adam nankörlük yapamazdı en azından diğer türlü yapan adamın kendi saygısızlığı olurdu. Şimdi bizim adiliğimiz oldu.

Düzenli ordu kurmasaydı mesela kafası esen girip sağı solu yaksaydı ülkede istediğine tecavüz edip istediği kaynağı alsaydı ülkemizden.

En önemlisi de şerefimizi kazandırmasaydı keşke şu anda maskara olmazdık tüm dünyaya Atatürk’ ün gençlerine bak, milletine bak köpek gibi çalışıyor ülkesi yerinde sayıyor denmezdi!

Saymakla bitmez yaptığı yanlışlar haklısınız tabii hakaret etmek gerekir Atatürk’ e biz etmiyoruz saygı duyuyoruz ve seviyoruz en azından biliyoruz ki cepheye askerin yanında gitmiş canını ortaya koymuştur, namusu kabullenip vatanı toprağını isteyeni torpağın altında yatırmıştır düşmana bile toprak vermiştir bu cömert insan. Bunları yaparken kötü bir niyetle yapmadığı için seviyoruz Atatürk’ü hatta o kadar iyi niyetli yapmış ki yoktan var edilmiş bir ülkeyi hazır kurulmuş bir ülkeyi biz idare edemiyoruz. O adam öyle büyük bir insan şu anki 70 milyonu bir araya getirseler bir bok yapamayız. Anlayın o adamın büyüklüğünü ve şunu çok iyi biliyorum ki o hakaret edenler, resimlerini kaldıranlar, yakanlar, yırtanlar, küfredenler O’nun gibi olamayacağını ve O’nun karakterine, düşüncelerine hayranlıkla bakıyor ve O’nun bakışıyla yapabildiği bir şeyi götünü yırtsa yapamayacağını çok iyi biliyor içten içe duyduğu hayranlık ve saygı zoruna gidiyor üstünlüğünü kabullenemiyor. Bu yüzden gülümsüyorum size 🙂

Atatürk olsaydı ne olurdu biliyor musunuz bu sivrisinek beyinli eleştiri yapan insanları geçelim kalkıp birisi büyük ortadoğu projesi diyecek birisi pkk diyecek ve başka bir ülke bu gündem ağzıyla konuşacak he? Sadece bakışıyla o ülke ışığını söndürür kendine sur örmeye başlardı işte Atatürk böyle büyük bir insandı ve hala da öyle. Zorunuza gitsin pislikler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.