Astroloji’de Evler ve Anlamları

  • 26 Aralık 2017
  • 619 kez görüntülendi.
Astroloji’de Evler ve Anlamları
Reklam

Astroloji’de Evler ve Anlamları

Gazete, dergi ve internet sitelerinde yer alan, kadın portalı sayfalarında okuduğumuz astroloji bilgilerinde sıkça kullanılan “ev”ler ve anlamlarını araştırdık. Bakalım hangi ev neyi ifade ediyor.

Astroloji’de Evler

Astrolojide burçlar ve gezegenler kadar evler de öğrenilmesi gereken konulardandır. Astrolojide her ev kişinin hayatına dair farklı alanları yönetmektedir. Evler, gezegenlerin sahip oldukları enerjinin nasıl bir etki oluşturacağını gösterirler.

12 evin bulunduğu astrolojide birinci ev, dış görünümümüzle ilgilidir ve dışa açık olan yani başkalarının bizi gördüğü yönümüzü ifade eder. Birinci evin sahibi Koç Burcu ve yönetici gezegeni de Mars’tır.

Maddi konularla ilgili olan ikinci ev, kişinin mesleki ve ticari becerilerini de etkiler. İkinci evin sahibi Boğa Burcu ve yönetici gezegeni Venüs’tür.

Üçüncü ev ise; zekâ, ilim ve fikir düzeyi, iletişim becerileri gibi konuları yönetir. Yönetici gezegeni Merkür olan üçüncü evin sahibi İkizler Burcudur.

Dördüncü ev, kişinin ailesiyle olan ilişkilerinde etkilidir. Yönetici gezegeni Ay ve evin sahibi de Yengeç burcudur.

Aşk hayatı, tutku, sosyal hayat, eğlence ve zevkler üzerinde söz sahibi olan beşince evin yönetici gezegeni Güneş ve sahibi de Aslan Burcudur.

Altıncı ev, gündelik yaşama dair rutin işleri temsil eder, sahibi Başak Burcu ve yönetici gezegeni Merkür’dür.

Birden fazla kişi ile yürütülen evlilik, iş ortaklığı gibi konulara hükmeden yedinci evin sahibi Terazi Burcu, gezegeni ise Venüs’tür.

Kısaca ölüm ve cinselliği ifade eden sekizinci evin sahibi Akrep Burcudur. Yönetici gezegeni ise kısmen Mars, kısmen de Plüto’dur.

Dokuzuncu ev, uzun seyahatler ve yüksek öğrenim ile ilgili konularda etkilidir. Yay burcunun ev sahipliği yaptığı dokuzuncu evin gezegeni Jüpiter’dir.

Onuncu evin yönetici gezegeni Satürn ve ev sahibi Oğlak Burcudur. Meslek ve toplumsal statüyü gösterir.

On birinci ev, dostluklar ve hayır işleri ile ilgilidir, Uranüs tarafından yönetilmektedir ve ev sahibi Kova Burcudur.

On ikinci eve Balık Burcu ev sahipliği yaparken yönetici gezegeni Neptün’dür. Hayaller ve bilinçaltı evi olarak tanımlanır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.