Astroloji Nedir?

  • 22 Haziran 2017
  • 698 kez görüntülendi.
Astroloji Nedir?
Reklam

Astroloji Nedir?

Gazetelerde, internet sitelerinde, bloglarda ve kadın portalı haberlerinde çok sık karşılaştığımız astroloji, gökyüzünde bulunan sayısız cismin dünyadaki varlıklar üzerindeki etkilerini inceleyen bir bilim dalıdır. En eski bilim dallarından biri olarak kabul edilen astrolojinin kesinliği yüzyıllar boyunca tartışma konusu olmuştur. Yüzyıllar öncesine ait kalıntılarda bile rastlanan astrolojiye dair unsurlar insanın kafasını karıştırmaya yetiyor aslında.

Astronomi ve astroloji bilimlerinin birbirine karıştırılması çok sık rastlanan bir durumdur. Gökyüzündeki cisimlerle olan ilgileri nedeniyle birbirleriyle yakından ilgili olmakla birlikte bu iki bilim dalı arasında önemli ayrılıklar da vardır. Astronomi uzaydaki cisimlerin büyüklükleri kütleleri ve hızlarını incelerken bu bilgilerin dünya üzerindeki canlılara etkisini yorumlamak astrolojinin uzmanlık alanına girmektedir.

Astrolojide 12 burç ve olayların geçtiği alanı ifade eden 12 ev vardır. Dünyadan uzaya bakıldığında görülebilen güneş dâhil tüm yıldız ve gezenlerin yer aldığı kuşak olan Zodyak, Koç burcu ile başlar. Yani 12 evin ilki Koç burcudur. Zodyak’ta son sırada yer alan Balık burcu ise 12. Evi yönetmektedir. Zodyak’ta yer alan gezegenlerin birbirleri ile olan açıları ve karakterleri ise olayları harekete geçiren, olayların yönünü belirleyen unsurlardır. Burçlarla ilgili yorumların yapılmasında gezegenlerin bu etkisinden yararlanılır.

Astrolojik olayların izlenmesiyle elde edilen bilgiler, insanın kendi karakterini tanımasına olduğu kadar başkaları hakkında da fikir edinmeye imkân sağlamaktadır. Burçlar arasındaki uyumlar gibi yorumların çıkış noktası da bu yaklaşımdır. Astroloji bilimine göre; gezegenlerin verdikleri ipuçlarından yararlanarak önlem almak ve geleceğe hazırlıklı olmak mümkündür.

Astrologların ifadelerine göre; astroloji biliminin bizlere sağladıklarından yararlanarak kendimizi daha iyi anlayabilmemiz, kendimize dair özellikleri keşfedebilmemiz içimizdeki potansiyelin açığa çıkmasında oldukça etkilidir. Astrolojik yorumlara kulak vererek geleceğe yön vermemiz mümkün olabilir mi, ne dersiniz?

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.