Apple iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve 4 inçlik iPhone 6C Geliyor!

  • 22 Haziran 2015
  • 621 kez görüntülendi.
Apple iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve 4 inçlik iPhone 6C Geliyor!
Reklam

Sponsorlu Bağlantılar

Geçtiğimiz yıl 9 Eylül ’de tanıtılan Apple ’ın yeni amiral gemileri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, bir çok kişinin eleştirilerine rağmen satış rekorları kırmayı başardı. Özellikle Steve Jobs ’tan sonra oldukça değişen Apple, 2015 ’te üç farklı iPhone modelini duyurmayı planlıyor.

Hatırlarsanız daha önce de paylaştığımız söylentilere göre, Apple ’ın bu yıl iPhone mini hamlesini yapacağı tahmin ediliyordu. Görünüşe göre bu söylentiler doğru. Apple 2015 ’te 4.7 inçlik iPhone 6S, 5.5 inçlik iPhone 6S Plus ve 4 inçlik boyutlara sahip iPhone 6C isminde üç farklı modelini duyurmaya hazırlanıyor.

Her üç modelinde ekranı LTPS olacak ve üretimlerini Japan Display (JDI) ve LG yapacak. Aynı zamanda iPhone 6S Plus ve iPhone 6C ’nin Sharp tarafından üretilen ekranları da kullanacağı söyleniyor.

Üç model de Corning ’in Gorilla Glass özelliğine, NFC ve Touch ID parmak okuyucunun yer alacağı belirtiliyor. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, Samsung tarafından üretilen Apple ’ın A9 yongasıyla, iPhone 6C ise A8 yongasıyla gelecek. Yeni nesil iPhone ’ların için de ayrıca 2GB LPDDR4 RAM bulunacağı söylenenler arasında.

Sponsorlu Bağlantılar
FacebookTwitterGoogle+

NFC koyacaklarsa Jobs ’un yolundan baya sapmışlar demektir. Zira NFC ’nin karşısında duranların başında Jobs ve Apple ’ı gelirdi. NFC ’den kasıt iBeacon ise haber hatalı sayılabilir zira iBeacon bir NFC değil bambaşka teknolojiler.

Öte yandan 2GB RAM de enteresan geldi. Multitasking özelliği olmayan cihazlar için bu miktar çok fazla. Grafik için kullanılacaksa da A9 ’un çok müthiş bir performans sergilemesi lazım ki mantıklı bir hal alsın.

hocam öyle deme 2gb ram iyidir bataryayı adam gibi koysunlar kafi. nedense iphone 6 çokta hızlı gibi gelmiyor ios ile alakali belki ram artık bilmiyorum. yine de çok geride kalmamak için 2 gb ddr4 daha bir kaç yıl gider. umalım ki ios 9 daha akıcı bir işletim sistemi olur.

Aslında ram miktarı ile batarya birbirine tezatlar. Ram artıyorsa içini dolduracak birşeyler geliyor demektir. E bu da daha çok elektrik ihtiyacı demek olacak, pil sabit kalırsa otomatik olarak şarjı az gidecektir. Ram 2GB oldu ise pili daha yüksek oranda büyütmek lazım ki ram artışı ile birlikte ayakta kalma süresi de uzasın hocam

Demekki 1 gb ram yetmiyormuş samsungu ve diğer firmaların izinden yürü apple seni takip eden var 4 inc lik 6c olmamış bence insan büyük ekran diye çekiniyor bir müddet sonra göz alışkanlığı olacak ki küçük ekran yerine büyük tercih ediliyor

@lastik top kullanıcı ismiyle yazan arkadaş multitasking özelliği olmayan bir işletim sistemi demiş.bu nasıl bir cehalettir.multitasking ios un vazgeçilmezidir hatta multitasking in ağa babası ios tur.demek istediğin multi windows ise evet haklısın ama 2 gb ram in amacı sadece multi windows olamaz.2 gb ram gelecek yazılım geliştirmelerine ışık tutar.apple gibi mevcut bir çok telefonuna hala daha güncelleme veren bir firma gelecek güncellemelerin akıcı ve stabil çalışabilmesi için 2 gb rami öngörüyor olabilir.burada doğacak şey ise eldeki cihazların ne zaman güncellemeleri kesilecek ve onları büyük bir haksızlık bekliyor olacak mı ? zira samsung da en çok satan modeli olan s3 e güncellemelerini erken kesmesinin (bir çok kesime göre yine iyi güncelleme aldı) sebebi olarak 1 gb raminin yetersiz olmasını göstermişti

Cehaletimin mazur görün lütfen
Multi Tasking ’ten kastım, ekranda olmayan uygulamaların da arkaplanda gerçek zamanlı ve ‘sürekli ’ olarak çalışmalarıdır. Butona çift tıklayınca açılan listedeki uygulamaların çoğunun arkadayken çalışmadığını bir tür ‘pause ’ durumunda olduğunu benden daha iyi bildiğinize eminim. Background Refresh ’in de çok az miktarda uygulamaya periyodik olarak ‘run ’ komutu izni verdirip sonra yine ‘pause ’lamasından ibaret olduğunu basit bir Google hareketiyle öğrenebilmek mümkün.
Multi Windows iPad veya diğer tabletlerde kullanışlı olabilir ama telefonlar için bence kullanışsız.
iOS ’e mesela bu yüzden bir listener uygulama çalışamaz. Bunu da push bildirimiyle karıştırmamak lazım. Örneğin bir VoIP yazılımı kurduğunuzda yazılımdan arama yapabilir, ancak yazılım arkaplandayken:) çağrı alamazsınız sadece bildirim gelir.
Kurduğunuz mail hesabı Skype whatsapp vb. bunlar arkada çalışıyor sanıyorsanız, tespit ettiğiniz cehaletim çerçevesinde, yanıldığınızı söylemek zorundayım. Bunların hiçbiri arkada çalışmaz sadece push bildirim alır.
Basiti var: Youtube ’ta video açın. 10. saniyesine geldiğinde anamenü butonuna basın. 30 sn. kadar başka uygulamalarda takılın. Sonra youtube ’a çift tıktan geri dönün. Video 40. saniyesinde ise ben cahilim. 40 ’tan önce bir yerdeyse hatta yeniden başlarsa ben cahil değilim ama siz de iyi tespit edememişsiniz demektir.

Apple bunu niye yapıyor? Standby süresi uzasın diye. Geberik pil kullanıp arkaplanı donduruyorki telefon bekleme modundayken pili min. düzeyde yesin ve ısınmasın.
2GB ios9 ’da gerçek multitasking ’in habercisi olabilir. işte o zaman da güçlü pil gerekir. Zira ios8 ’de olacaktı ama erteledilerdi.

Güncelleme bir tür pazarlama taktiği oldu Apple ’da. Çok mühim bir özellik gelmiş gibi lanse ediliyor. Makyaj tarafını geçtim, görecelidir. Ancak geri kalanı hata düzeltmekten öte değildir. Güncelleme almak veya alamamak haksızlık değildir. Cihazlar piyasaya sürülürken duyurulan özellikler sorunsuz çalışıyorsa güncellemeye gerek yoktur.

Multi Windows özelliği bana sadece Tablet ve üzeri cihazlarda olması gereken bir özellik. Note Edge kullanıyorum, bunda var ama genelde çok kullanışsız bana göre. Multitasking ’le de karıştırmadım.

Bir zamanlar bir Apple vardı. Pazarda payı yüksekti. Yılda sadece 1 telefon çıkarırdı. İleride de biraz daha iyisini S versiyonu ile çıkarırdı. Şimdi C ’ler çıktı küçük ekranlar çıktı….

Evet kardeşim aslında çok çeşitlilik biz tüketiciler için iyi bir alternatif.beğen içlerinden birini…amcam anlatırdı 70 76 yıllarda sıfır otomobil alacağız .önce fabrikaya (bursa)parasını peşin yatıracağız kayıt olacağız sonra araba teslim edilecek bu teslim süresi 2 ayda olur 8 ayda. şimdi öylemi bol marka hemde kredi ile bolluk berekettir beğendiğimizi alalım maddi yetersizlikten dolayı olumsuz cümleler kullanmayalım.

şu an hala iphone un kamerasına yetişemiyolar. 6s de nasıl bi kamera bizleri bekliyor çok merak ediyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.