Andropoz psikolojik belirtileri

  • 02 Nisan 2015
  • 509 kez görüntülendi.
Andropoz psikolojik belirtileri
Reklam

Erkeklerde andropoz psikolojisi, andropozun psikolojik belirtileri ve andropoz psikolojisi nedir sagliksiteniz.com ’da sizlerle paylaştık. Yaşı 40 ’a geliş olan erkeklerde testosteron hormonu düşüklüğünden husule gelen andropoz, psikoloji üzerinde birçok olumsuzluklara yol açmaktadır….

Erkeklerde andropoz psikolojisi, andropozun psikolojik belirtileri ve andropoz psikolojisi nedir sagliksiteniz.com ’da sizlerle paylaştık.

Yaşı 40 ’a geliş olan erkeklerde testosteron hormonu düşüklüğünden husule gelen andropoz, psikoloji üzerinde birçok olumsuzluklara yol açmaktadır. İleri yaşlarda erkeklerin ruh sağlığını kötü etkileyebilen andropozun psikolojik belirtileri nelerdir sizlerle paylaştık.

Hem fizyolojik hem de sosyolojik ve psikolojik etmenlerle ortaya çıkan andropoz, konsantrasyon kaybı, depresyon, yorgunluk, agresif tavırlar, kas kitlesi ve gücünde düşüş, kemik yoğunluğunda azalma ve organ yağlanması gibi belirtileri bulunan ve şikayetlere sebebiyet veren bir durumdur. Andropoz döneminde ortaya çıkan sorunlara karşı önlem alınması, bu rahatsızlıkların hafif atlatılmasını ve kısa sürede tedavi altına alınmasını sağlar.

Erkeklerde andropoz psikolojisi belirtileri arasında sinirli ve kaygılı olma, uyku ihtiyacında artış, halsizlik ve yoğunlaşamama da yer almaktadır. Hormon düzeyinde husule gelen değişimin oranına göre bu belirtiler şiddetli ya da hafif olabilir. Kimi erkeklerde unutkanlık ve hafıza kaybına da yol açabilir. cinsel istek azalır, sertleşme sorunu da andropoz psikolojisi belirtilerindendir.

Sagliksiteniz.Com

29 Ekim 2014 – 18:00:27 Yorum Yok 36 okunma 1 beğeni
Etiketler: andropoz psikolojik şikayetleri, andropoz psikolojisi nedir, andropozun psikolojik belirtileri, erkeklerde andropoz psikolojisi
Yorum yaz Yararlı buldum1
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.