Android Desen Kilidi Unuttum? Nasıl Açarım

  • 19 Haziran 2015
  • 952 kez görüntülendi.
Android Desen Kilidi Unuttum? Nasıl Açarım
Reklam

 Android telefonlarda yer alan çeşitli güvenlik önlemleri sayesinde istemediğimiz kişiler tarafından cihazımızın kilidinin açılmasını engelleyebiliyoruz. Telefon içerisinde yer alan kilitleme özelliklerinden bir tanesini seçerek kaliteli bir güvenlik duvarı oluşturabiliyoruz. Bu sebeple kısa bir süreden sonra unutmuş olduğumuz kilit açma sürecinde girilen parolayı hatırlamak oldukça zorlu oluyor. Türkiye sınırları içerisinde bu tarz unutulan şifreleri açmak için mahalle köşelerinde konumlandırılan Teknik Servislere oldukça fazla para ödüyorlar. 

Bu yazımızda ise sizlere Android tabanlı telefonlarda nasıl unutulan günvelik şifresini devredışı bırakabileceğinizden bahsedeceğim. Oldukça kısa bir işlem ile en fazla 5 dakikanızı harcayacaksınız. Sadece unutulan şifreler de değil yazılımsal bir sorunla karşılaştığınızda da bu yöntemleri yaparak cihazınızı rahatlatabilirsiniz. Sizleri çok fazla bekletmeden bu işlemlerin nasıl yapılacağını açıklayacağım. 

Ses Kısma Tuşu + Güç Tuşu Ses Açma Tuşu + Güç Tuşu Ses Açma + Ses Kapama + Güç Tuşları Home + Güç Tuşu Ses Kontrol Tuşlarının Herhangi Biri + Home Tuşu + Güç Tuşu

Yukarıda yer alan kombinasyonlar şuana kadar Android tabanlı telefon üreticilerin kullanmış oldukları seçeneklerden bir tanesi. Sizler bu listede yer alan kombinasyonları deneyerek hızlı bir şekilde ilgili alanı açabilirsiniz.  Makale içerisinde kullanmış olduğumuz örnek resim Asus Zenfone telefonuna ait. Bu cihaz içerisinde Ses Açma Tuşu + Güç Tuşu ile ilgili kısma erişim sağlanılıyor. Bu alandan sonra karşınıza böyle bir şey çıkacak: 

Bu alan karşınıza çıktıktan sonra yapmanız gereken sadece ‘Factory Reset’ seçeneğine tıkladıktan sonra cihazını Fabrika Ayarlarına Geri Dönecektir. Kısa bir süre sonra tekrardan cihazınız kullanılabilir hale gelecek. Bu yöntemi güvenlik için koymuş olduğunuz şifreleri unuttuğunda değil cihazınız yavaşladığında ya da hiç açılmadığında da teknik servise götürmeden önce sizler uygulayarak açıldığını kontrol edebilirsiniz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.