597 Beygir Gücüne Sahip Nissan Juke R Nismo Dikkat Çekiyor

  • 21 Haziran 2015
  • 503 kez görüntülendi.
597 Beygir Gücüne Sahip Nissan Juke R Nismo Dikkat Çekiyor
Reklam

 Aradan geçen uzun bir zaman diliminden sonra fabrika tarafından çıkarılan yeni GTR odeli sayesinde herkesi tekrardan bir kez daha kendisine hayran ederek dikkatleri üzerine çekmeye başardı. Nissan ’ın yeni canavarı ise Juke R Nismo olarak adlandırıldı.

Geliştirilen araca baktığımızda bir Crossover otomobilden neredeyse oldukça kaliteli bir süpersport yaratan Nissan firması geliştirilmiş olduğu bu canavarı sayesinde üzerinde yaklaşık olarak 3.8 litre hazneye sahip olan Çift Turboya sahip V6 Motor kullanılıyor. Ortaya çıkarılan bu motor da 2011 yılında Nissan GTR ’da kullanılmaya başlanan motorun aynısı olduğu görülüyor.

Fakat birkaç küçük bir şekilde yükseltme gerçekleştiren Nissan, Juke R Nismo ’nun motoruna baktığımızda yaklaşık olarak 597 değerinde olan bir beygire sahip olan ürünü sığdırmayı neredeyse başarmış. Normal olarak Juke ’a göre çok daha fazla alçaltılmış süspansiyon, Spor şase aynı zamanda nismo body kite sahip olan araç selefi olarak Juke R ’dan yaklaşık olarak 119 beygir daha çok güçlü. Daha da açıklayıcı bir şekilde açıklamak gerekirse, Crossover ile artık Lamborghini ’ye kafa tutabileceksiniz.

Üretilen aracın iç dizaynına baktığımızda ise Juke R ile aynı anda tutulmuş ve Juke R ’in iç dizaynınındı ise normal modelinden çok daha farklı olarak GTR modelinde yer alan gösterge tablosu yer alıyor. Bu tablo içerisinde bir de elektronik vites göstergesi yer almakta. Ek olarak GRTR modeline bakıldığında kullanılan multimedya sistemi de bu yüksek özelliklere sahip olan aracın içerisinde kendisine yer almış.

Koltuk olarak aracın yarışçı bir kimliğiyle sahip olması için Datsun, Bu sayede aracın içerisinde çok daha sportif görüntü elde etmiş . Ek olarak AWD yani araç üzerinde yer alan tüm tekerleklerin üzerinden bir çekiş sistemine sahip olması. Bu nedende aracın 100KM arasında hızlanma süresi yaklaşık olarak 3.8 saniyenin altında çıkıyor. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.