19 Mayıs Genelgesini Durduran Avukattan 19 Mayıs Mesaj

  • 19 Mayıs 2012
  • 3.782 kez görüntülendi.
19 Mayıs Genelgesini Durduran Avukattan 19 Mayıs Mesaj
Reklam

”YARIN 19 MAYIS 1919’TUR’’

Yarın 19 Mayıs 2012, bir milattır… Lütfen bu tarihe tanıklık etmeye hazır olun. İleride çocuklarınıza, torunlarınıza anlatacağınız bir miladı yaşayacaksınız çünkü.

Yarın 19 Mayıs 2012…Bu tarihten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Göreceksiniz. Yaşayacaksınız. Bardağı taşıran son damlayı da düşürdüler sonunda. Bardak taştı artık! Sabrın tükendiği tarihtir 19 Mayıs 2012!

Öyle ki bir Milletin kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı günü yasaklamaya cüret ettiler. Tıpkı 93 yıl önce Türk’ün vatanına saldırmaya cüret edenler gibi… Nasıl buna cüret edenler geldikleri gibi gitmişlerse, bunların da aynı hazin sonu paylaşacağı günler yakındır. Çünkü yarın, Milletin değerleri ile oynamanın hesabının sorulmaya başlandığı gün olacaktır. Bu tarihi güne tanıklık edeceksiniz. Göreceksiniz! Yaşayacaksınız!

Milleti yine Milletin azim ve kararı kurtaracaktır. 19 Mayıs 2012 Milletin azim ve kararını dosta düşmana gösterdiği gün olacaktır. Yarın bir milattır. Yarın toplumu sindirmeye, korkutmaya çalışanların, vatan topraklarını emperyalistlere pazarlayanların, Cumhuriyetin köküne dinamit koyanların tasfiyesinin başlayacağı gün olacaktır.

19 Mayısları yasaklamaya çalışarak ne büyük bir hata yaptıklarının farkına yarın varacaklar. Ancak çok geç kalmışlardır.

Zira 19 Mayıs uyanıştır, diriliştir, kurtuluştur. Bunu yarından itibaren görecekler, yaşayacaklar.

Yarın ilk ders zilinin çalacağı gündür. Yarından itibaren hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağına, yedi düvele dersini vermiş bu Milletin kendileri için hazırladığı ilk dersin zillerinin çaldığına şahitlik olacaklar. Eteklerinin de zilleri çalacak ama iş işten geçmiştir.

Yarın 19 Mayıs 2012… Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiştir. Bütün bu durumdan daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içindedir. Ancak yarın tüm bu olumsuzlukların hiçbir öneminin olmadığını, bu Milletin boyun eğmediğini ve boyun eğmeyeceğini hep beraber göreceğimiz ve göstereceğimiz tarihi bir gün olacaktır.

Bu tarihe tanıklık etmeye hazır olun.

Yarın 19 Mayıs 2012.
Yüreğimde tarifi imkansız bir sevinç var. Müthiş keyifliyim. Çünkü yarın, sadece bir bayram değildir. Yarın uyanış, diriliş ve kurtuluş günüdür. Tanıklığa hazır olun.YARIN ASLINDA 19 MAYIS 1919’TUR!
Avukat Ahmet Gürol ŞAĞBA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.