10 Adımda Google’ da İlk Sayfaya Gelmek

  • 26 Mart 2015
  • 700 kez görüntülendi.
10 Adımda Google’ da İlk Sayfaya Gelmek
Reklam

10 adımda Google ilk sayfaya gelebileceğinizi birisi size söylerse inanır mısınız? Hayır demeyin bizim sizler için hazırladığımız bu içeriği mutlaka okuyun ve tavsiyelerimizi uygulamaya özen gösterin. En kısa sürede Google ilk sayfaya gelmek için hareketlenmeler olduğunu göreceksiniz.

Birçok müşterimizi burada paylaştığımız tavsiyeler ile ilk sayfaya taşıdık. Burada amacımız vakti olan, bu işlerle ilgilenebilecek kişilere ilk sayfaya nasıl gelinebileceğini aktarmak.

10-adimda-google-ilk-sayfa

Aşağıda paylaştıklarımızın her birini ciddiye almanızı öneririm. Bu öneriler başarıya ulaşmanız için size yardımcı olacaktır ve birbirlerini tamamlamaktadır.

Anahtar Kelimelerinizin ilk Sayfa Maliyetlerini Öğrenin

Öncelikle anahtar kelimelerinizi ilk sayfaya getirmek için bir maliyet analizi yapmanız gerekmektedir. Kelimelerin ilk sayfaya gelmesi için ne kadar içeriğe ve backlink kaynağına ihtiyacınız var. Bunu rakiplerinizi analiz ederek az çok tespit edebilirsiniz.

Ayrıntılı Bağlantı Kurma Planı Hazırlayın

Bilindiği üzere iyi bir planlamanın başarıya ulaşma oranı %50’dir. Kesinlikle bilmediğiniz, tanımadığınız kişilerden bu desteği almayınız. Doğru stratejiler ve doğru kaynaklar sitenizi başarıya ulaştıracaktır. Acele etmeye gerek yok. Yavaş yavaş, doğal ve organik bağlantılar ile ilerlemelisiniz.

Kademeli ve Sürekli Bağlantılar Kurmak

Eğer ayrıntılı bir bağlantı planı oluşturduysanız artık backlink almaya başlayabilirsiniz. Ama Google’nin doğal bir bağlantı yapısı hazırlığında olduğunuzu algılaması için acele etmeyin. Yavaş yavaş ve istikrarlı olarak bağlantı alınız. Bu arada tam da burada bir öneride bulunmak istiyorum. Bir web sayfasından bağlantı almak için kesinlikle kalite kriteri olarak pagerank’ı dikkate almayınız. Bunun sebebini bu bağlantıda açıkladım.

Daha ayrıntılı bağlantı stratejisi için bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Bunun için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Benzersiz İçerikler ve Çapa Metinlerle Bağlantı Alınız

Bağlantı alırken benzersiz içerikler oluşturup farklı farklı çapa metinler ile ağınızı oluşturmaya özen gösteriniz. Sürekli aynı çapa metine alacağınız bağlantılar sitenizi riske sokacaktır. Çapa metin yoğunluğunuzun %25’lik kısmı web sitenizin adı hatta URL’i ile oluşmalıdır. Farklı çapa metin olarak kullanılması sürekli olarak vurgulamamızın bir sebebi var o da Google’nin bağlantılarınızı doğal olarak algılanmasıdır.

Nitelikli Bağlantı Alınız

Web sayfanızın sektörüyle alakalı sitelerden bağlantılar alınız. Aynı sektördeki siteler bize bağlantı verir mi demeyin? Blog siteleri ne güne duruyor. Bunlara yönelin. Bunun haricinde kendinize kaynaklar oluşturun. Bu konuda vaktim yok diyorsanız yine bizden hizmet alabileceğinizi de bilmenizi isteriz. Bunun için iletişim sayfamızı kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bağlantılarınızın %20’si iç Sayfalarınızı İşaret Etmeli

Almış olduğunuz bağlantıların %20’lik kısmı iç sayfalarınızı işaret etmeli. Yani sürekli olarak bir bağlantıya link alımı yapmamalısınız. Alt sayfalara bağlantı almanız inanılmaz derecede fayda sağlamaktadır.

Sayfa Optimizasyonu Olmadan Yükselme Olmaz

Site içi optimizasyonu olmadan kesinlikle yükselmeyi amaçlamayın. Eğer gerçekten yükselmeyi amaçlıyorsanız kesinlikle sayfa içi optimizasyonlarınızı tamamlamalısınız. Bu noktada bu yazımızdapaylaştıklarımızı inceleyebilirsiniz.

Hata Yapmaktan Kaçının

  • Saçma sapan sitelerden, alakasız yerlerden bağlantı almayınız.
  • Kısa süre kalıcılığı olan bağlantıları kesinlikle almayınız.
  • Footer ve hacklink kavramlarından uzak durunuz.
  • Sitenize trafik sağlamayan bağlantı kaynaklarından uzak durunuz.

Herkesin Bağlantı Stratejisine Güvenmeyin

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Bu sektörde de herkesin bir bağlantı stratejisi vardır ama kimisi yanlış, kimisi riskli, kimisi ise faydalı. Burada iyice araştırma yapmalı ve doğru stratejiye sahip olarak bağlantı almalısınız.

Sonuçları izleyin

Kesinlikle yapmış olduklarınızın sonuçlarını belli aralıklarla takip etmelisiniz.

Eğer sizde kaliteli, kalıcı ve doğal backlink kaynaklarına sahip olmak ve bu konuyla alakalı hizmet almak istiyorsanız bizlere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.damlakaraman.com.tr/10-adimda-google-ilk-sayfaya-gelmek/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.